Konusunu Oylayın.: Topluca kesilen kurbanlarda vekalet nasıl olmalıdır?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
Topluca kesilen kurbanlarda vekalet nasıl olmalıdır?
 1. 08.Ekim.2013, 17:19
  1
  Misafir

  Topluca kesilen kurbanlarda vekalet nasıl olmalıdır?


  Topluca kesilen kurbanlarda vekalet nasıl olmalıdır? Mumsema Topluca kesilen kurbanlarda vekalet nasıl olmalıdır, kasap kurbanları keserken hissedarların isimlerini okumalı mıdır?


 2. 08.Ekim.2013, 17:19
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Topluca kesilen kurbanlarda vekalet nasıl olmalıdır, kasap kurbanları keserken hissedarların isimlerini okumalı mıdır?

 3. 08.Ekim.2013, 17:46
  2
  jerusselam
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 25.Şubat.2013
  Üye No: 100353
  Mesaj Sayısı: 4,150
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 42

  Cevap: Topluca kesilen kurbanlarda vekalet nasıl olmalıdır?
  Topluca kesilen kurbanlarda vekalet nasıl olmalıdır, kasap kurbanları keserken hissedarların isimlerini okumalı mıdır?  Kurban kesecek olanlar bir kasaba veya kasaba vekalet verecek vekile "benim namıma bir kurban al ve bana vekaleten kes" diye vekalet verirlerse kasap kurbanı keserken müvekkili hatırlayacak ve ona vekaleten kesme niyetiyle kesecek. 21 kişi, niyetine arka arkaya üç büyük baş kesse bu olmaz; çünkü hangi kurban kimlerin belli değildir.

  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet


 4. 08.Ekim.2013, 17:46
  2
  Devamlı Üye  Topluca kesilen kurbanlarda vekalet nasıl olmalıdır, kasap kurbanları keserken hissedarların isimlerini okumalı mıdır?  Kurban kesecek olanlar bir kasaba veya kasaba vekalet verecek vekile "benim namıma bir kurban al ve bana vekaleten kes" diye vekalet verirlerse kasap kurbanı keserken müvekkili hatırlayacak ve ona vekaleten kesme niyetiyle kesecek. 21 kişi, niyetine arka arkaya üç büyük baş kesse bu olmaz; çünkü hangi kurban kimlerin belli değildir.

  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet
+ Yorum Gönder