Konusunu Oylayın.: Arıcılık hakkında dini bir soru

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
Arıcılık hakkında dini bir soru
 1. 04.Ekim.2013, 13:49
  1
  Misafir

  Arıcılık hakkında dini bir soru


  Arıcılık hakkında dini bir soru Mumsema Kendi bahçemde baktığım arıların başka tarlalardan ve bahçelerden getirdiği polenle yapılan balın yenmesi ve satılması helal midir?


 2. 04.Ekim.2013, 13:49
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Kendi bahçemde baktığım arıların başka tarlalardan ve bahçelerden getirdiği polenle yapılan balın yenmesi ve satılması helal midir?

 3. 05.Ekim.2013, 00:58
  2
  Hoca
  Moderatör

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 06.Şubat.2007
  Üye No: 11
  Mesaj Sayısı: 29,948
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 339
  Bulunduğu yer: çalışma odam:)

  Cevap: Arıcılık hakkında dini bir soru
  Arılar doğaları gereği farklı bölgelerdeki farklı insanlara ait bahçelerden ihtiyaçları olan besini alır ve bununla bal yaparlar. Bu durum bütün arılar için geçerlidir ve son derece normaldir. Bu şekilde elde edilen bal da dinen helaldir. Bununla birlikte bir hile, aldatma ya da konunun uzmanlarının hak ihlali olarak nitelediği özel bir durum söz konusu ise o takdirde bir hak ihlalinden söz edilir.
  Selam ve dua ile...Sorularla İslamiyet 4. 05.Ekim.2013, 00:58
  2
  Moderatör  Arılar doğaları gereği farklı bölgelerdeki farklı insanlara ait bahçelerden ihtiyaçları olan besini alır ve bununla bal yaparlar. Bu durum bütün arılar için geçerlidir ve son derece normaldir. Bu şekilde elde edilen bal da dinen helaldir. Bununla birlikte bir hile, aldatma ya da konunun uzmanlarının hak ihlali olarak nitelediği özel bir durum söz konusu ise o takdirde bir hak ihlalinden söz edilir.
  Selam ve dua ile...Sorularla İslamiyet

+ Yorum Gönder