Konusunu Oylayın.: Namaza İzin Veren İş Yeri Bulamamak

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Namaza İzin Veren İş Yeri Bulamamak
 1. 12.Temmuz.2012, 17:33
  1
  Misafir

  Namaza İzin Veren İş Yeri Bulamamak

 2. 12.Temmuz.2012, 17:33
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Namaza İzin Veren İş Yeri Bulamamak

 3. 12.Temmuz.2012, 17:40
  2
  Şema
  Moderatör

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 20.Mart.2007
  Üye No: 123
  Mesaj Sayısı: 9,307
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 103

  Cevap: Namaza İzin Veren İş Yeri Bulamamak
  SORU: Es-selamünaleyküm hocam. Ben bir kaç sene önce bayan kuaförlüğü ve müzisyenlik yapıyordum. Namaz kılmaya başlayınca Allahu Teala’nın izni ile bu işleri yapmıyorum. Uzun süredir işsizim, bekarım ve yaşım 25… Namaza izin veren iş bulamıyorum. Ailem bu konuda baskı yapıyor. ‘Bu ortam böyle, rızkın için namazı kaza yapacaksın’ diyorlar. İş veren ve ailem, ‘geçim derdi yüzünden kaza yapsan olur ve çalışmak da ibadettir’ gibi şeyler söylüyorlar. Ailem bi yanda Allahu Teala’nın emri diğer tarafta; dünya geçimi, evlilik, borç, harç diğer tarafta… Dengeyi kuramıyorum. Şu günümüzde hadi diyelim sakalı kestik, iş veren istemiyor diye setri avreti de terk ettik, namaz kazaya hatta cuma namazı sıkıntıda… Bize büyük günah yazılmaz mı hocam? Rabbim cümle Müslümanların yar ve yardımcısı olsun.

  CEVAP: Selamünaleyküm.
  Namaz son kaledir, ondan taviz vermemelisiniz. Başka şehirlerde de olsa arayışınız devam etsin. Allah size sabırlar versin.


 4. 12.Temmuz.2012, 17:40
  2
  Moderatör  SORU: Es-selamünaleyküm hocam. Ben bir kaç sene önce bayan kuaförlüğü ve müzisyenlik yapıyordum. Namaz kılmaya başlayınca Allahu Teala’nın izni ile bu işleri yapmıyorum. Uzun süredir işsizim, bekarım ve yaşım 25… Namaza izin veren iş bulamıyorum. Ailem bu konuda baskı yapıyor. ‘Bu ortam böyle, rızkın için namazı kaza yapacaksın’ diyorlar. İş veren ve ailem, ‘geçim derdi yüzünden kaza yapsan olur ve çalışmak da ibadettir’ gibi şeyler söylüyorlar. Ailem bi yanda Allahu Teala’nın emri diğer tarafta; dünya geçimi, evlilik, borç, harç diğer tarafta… Dengeyi kuramıyorum. Şu günümüzde hadi diyelim sakalı kestik, iş veren istemiyor diye setri avreti de terk ettik, namaz kazaya hatta cuma namazı sıkıntıda… Bize büyük günah yazılmaz mı hocam? Rabbim cümle Müslümanların yar ve yardımcısı olsun.

  CEVAP: Selamünaleyküm.
  Namaz son kaledir, ondan taviz vermemelisiniz. Başka şehirlerde de olsa arayışınız devam etsin. Allah size sabırlar versin.
+ Yorum Gönder