Konusunu Oylayın.: Ne Şekilde Kesildiğini Bilmediğim Etleri Yemeli Miyim?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Ne Şekilde Kesildiğini Bilmediğim Etleri Yemeli Miyim?
 1. 30.Haziran.2012, 14:58
  1
  Misafir

  Ne Şekilde Kesildiğini Bilmediğim Etleri Yemeli Miyim?


  Ne Şekilde Kesildiğini Bilmediğim Etleri Yemeli Miyim? Mumsema Ne Şekilde Kesildiğini Bilmediğim Etleri Yemeli Miyim?


 2. 30.Haziran.2012, 14:58
  1
  sgk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  sgk
  Misafir  Ne Şekilde Kesildiğini Bilmediğim Etleri Yemeli Miyim?

 3. 02.Temmuz.2012, 17:49
  2
  Muhasibi
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 22.Ağustos.2007
  Üye No: 12
  Mesaj Sayısı: 15,775
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 159
  Bulunduğu yer: Gönlümün Mürekkep Lekeleri'de Fikir İşçisi

  Cevap: Ne Şekilde Kesildiğini Bilmediğim Etleri Yemeli Miyim?
  SORU: Es-selamünaleyküm hocam bu ayeti okuduktan sonra ne şekilde kesildiğini bilmediğim etler yemiyorum bu dinde aşırılık mıdır yoksa olması gereken midir? Allah-u Teâlâ şöyle buyuruyor: “Boğazlanırken üzerine Allah’ın isminin zikredilmediği hayvanlardan yemeyin. Çünkü bu (yeme) yoldan çıkmadır. Şeytanlar, dostlarına sizinle mücadele etmeleri için vahiy eder. Eğer onlara uyarsanız, şüphesiz siz de müşriklerden olursunuz.”Enam: 121CEVAP: Selamünaleyküm.
  Elbette öyle davranacaksınız, imanımız bunu gerektirir. Şu kadar ki, mesela bir Müslüman’ın evinde yemek yerken o da sizin gibi hassasiyeti olan biri ise, orada araştırma yapmanız gerekmez. Ama ulu orta her yerde et yiyemeyiz. Allah işimizi kolay etsin. 4. 02.Temmuz.2012, 17:49
  2
  Devamlı Üye  SORU: Es-selamünaleyküm hocam bu ayeti okuduktan sonra ne şekilde kesildiğini bilmediğim etler yemiyorum bu dinde aşırılık mıdır yoksa olması gereken midir? Allah-u Teâlâ şöyle buyuruyor: “Boğazlanırken üzerine Allah’ın isminin zikredilmediği hayvanlardan yemeyin. Çünkü bu (yeme) yoldan çıkmadır. Şeytanlar, dostlarına sizinle mücadele etmeleri için vahiy eder. Eğer onlara uyarsanız, şüphesiz siz de müşriklerden olursunuz.”Enam: 121CEVAP: Selamünaleyküm.
  Elbette öyle davranacaksınız, imanımız bunu gerektirir. Şu kadar ki, mesela bir Müslüman’ın evinde yemek yerken o da sizin gibi hassasiyeti olan biri ise, orada araştırma yapmanız gerekmez. Ama ulu orta her yerde et yiyemeyiz. Allah işimizi kolay etsin.

+ Yorum Gönder