Konusunu Oylayın.: Çoğu sakal-ı şerif sahte midir ?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Çoğu sakal-ı şerif sahte midir ?
 1. 28.Mayıs.2012, 18:05
  1
  Misafir

  Çoğu sakal-ı şerif sahte midir ?

 2. 28.Mayıs.2012, 18:05
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Çoğu sakal-ı şerif sahte midir ?

 3. 28.Mayıs.2012, 22:11
  2
  Galus
  Özel Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 06.Şubat.2007
  Üye No: 13
  Mesaj Sayısı: 4,812
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 51
  Bulunduğu yer: Türkiye

  Cevap: Çoğu sakal-ı şerif sahte midir ?
  Bugün İstanbul Topkapı Sarayı Müzesi Mukaddes Emanetler bölümünde Hırka-i Seadet dairesinde altmışa yakın sakal-ı şerif bulunmaktadır. Bunlardan yirmi dört kadarı altın ve kıymetli taşlarla süslü muhafazalarda veya sedef kakmalı kutularda saklanmaktadır. Bu sakal-ı şeriflerden başka gerek Anadolu'nun, gerekse diğer İslam memleketlerinin pekçok yerinde bulunan sakal-ı şerifler Müslümanlar tarafından saygı ve hürmetle korunmakta, mübarek gün ve gecelerde ziyaret edilerek bereketlenilmektedir.

  tabi yalan yere insanları ziyerete çağıranlar kendi tuzaklarını hazırlarlar ve Allaha hesabını verirler. 4. 28.Mayıs.2012, 22:11
  2
  Özel Üye  Bugün İstanbul Topkapı Sarayı Müzesi Mukaddes Emanetler bölümünde Hırka-i Seadet dairesinde altmışa yakın sakal-ı şerif bulunmaktadır. Bunlardan yirmi dört kadarı altın ve kıymetli taşlarla süslü muhafazalarda veya sedef kakmalı kutularda saklanmaktadır. Bu sakal-ı şeriflerden başka gerek Anadolu'nun, gerekse diğer İslam memleketlerinin pekçok yerinde bulunan sakal-ı şerifler Müslümanlar tarafından saygı ve hürmetle korunmakta, mübarek gün ve gecelerde ziyaret edilerek bereketlenilmektedir.

  tabi yalan yere insanları ziyerete çağıranlar kendi tuzaklarını hazırlarlar ve Allaha hesabını verirler.

+ Yorum Gönder