Konusunu Oylayın.: Egzama Bebeklik Döneminde Başlayabilir mi?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
Egzama Bebeklik Döneminde Başlayabilir mi?
 1. 01.Mart.2012, 17:31
  1
  Misafir

  Egzama Bebeklik Döneminde Başlayabilir mi?


  Egzama Bebeklik Döneminde Başlayabilir mi? Mumsema Egzama Bebeklik Döneminde Başlayabilir


 2. 01.Mart.2012, 17:31
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Egzama Bebeklik Döneminde Başlayabilir

 3. 01.Mart.2012, 17:37
  2
  Muhasibi
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 22.Ağustos.2007
  Üye No: 12
  Mesaj Sayısı: 15,750
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 159
  Bulunduğu yer: Gönlümün Mürekkep Lekeleri'de Fikir İşçisi

  Cevap: Egzama Bebeklik Döneminde Başlayabilir mi?
  Kaşıntı, kızarıklık, su dolu kabarcıklar egzama hastalarının en önemli şikayetleri arasında sayılıyor. Yaygın bir hastalık olan egzamanın daha çok yetişkinlerde görüldüğü bilinse de, bebeklik döneminde de görülüyor.
  Kadıköy Şifa Tıp Merkezi Ataşehir Dermatoloji Uzmanı Dr. Rukiye Kaymaz, egzama hakkında kapsamlı bilgi veriyor ve en çok merak edilen soruları yanıtlıyor.
  Egzama terimi tahriş olmuş deriyi tanımlayan genel bir kavramdır. ekolay’dan alınan habere göre, akut egzama kırmızı, su dolu kabarcıklar şeklinde ve sızıntılı, kronik egzama kabuklu, kalın ve kahverengimsi olabilir. Egzama genellikle kaşıntılıdır. İritan kontakt egzama, alerjik kontakt egzama, nummuler egzama, atopik egzama gibi birçok formu görülebilir. Burada daha çok, sıklığı modern yaşam koşulları nedeniyle giderek artan ve bebeklikten itibaren rastladığımız atoopik dermatitten bahsetmek gerekir. 4. 01.Mart.2012, 17:37
  2
  Devamlı Üye  Kaşıntı, kızarıklık, su dolu kabarcıklar egzama hastalarının en önemli şikayetleri arasında sayılıyor. Yaygın bir hastalık olan egzamanın daha çok yetişkinlerde görüldüğü bilinse de, bebeklik döneminde de görülüyor.
  Kadıköy Şifa Tıp Merkezi Ataşehir Dermatoloji Uzmanı Dr. Rukiye Kaymaz, egzama hakkında kapsamlı bilgi veriyor ve en çok merak edilen soruları yanıtlıyor.
  Egzama terimi tahriş olmuş deriyi tanımlayan genel bir kavramdır. ekolay’dan alınan habere göre, akut egzama kırmızı, su dolu kabarcıklar şeklinde ve sızıntılı, kronik egzama kabuklu, kalın ve kahverengimsi olabilir. Egzama genellikle kaşıntılıdır. İritan kontakt egzama, alerjik kontakt egzama, nummuler egzama, atopik egzama gibi birçok formu görülebilir. Burada daha çok, sıklığı modern yaşam koşulları nedeniyle giderek artan ve bebeklikten itibaren rastladığımız atoopik dermatitten bahsetmek gerekir.

+ Yorum Gönder