Konusunu Oylayın.: Ne apacağımız konusunda Allah bilgisi var peki niçin geldik ki?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Ne apacağımız konusunda Allah bilgisi var peki niçin geldik ki?
 1. 26.Aralık.2011, 18:01
  1
  Misafir

  Ne apacağımız konusunda Allah bilgisi var peki niçin geldik ki?


  Ne apacağımız konusunda Allah bilgisi var peki niçin geldik ki? Mumsema ALLAH (c.c.) bizi bu dünyaya göndermiş ve elimize bir direksiyon vermiş ve seçimi bize bırakmış yani iyiliği yada kötülüğü yapacağımızı denemek için göndermiş peki ya bizim bu direksiyonu ne tarafa çevireceğimizi bilirken niçin buraya geldik ?


 2. 26.Aralık.2011, 18:01
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  ALLAH (c.c.) bizi bu dünyaya göndermiş ve elimize bir direksiyon vermiş ve seçimi bize bırakmış yani iyiliği yada kötülüğü yapacağımızı denemek için göndermiş peki ya bizim bu direksiyonu ne tarafa çevireceğimizi bilirken niçin buraya geldik ?

 3. 27.Aralık.2011, 19:02
  2
  Ercan
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 04.Temmuz.2011
  Üye No: 88468
  Mesaj Sayısı: 3,115
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 33
  Bulunduğu yer: Gaziantep

  Cevap: Ne apacağımız konusunda Allah bilgisi var peki niçin geldik ki?
  Siz cehennemliksiniz diyelim. Yüceler yücesi Rabbim, dünyayı yaratmadan herkesin ne yapacağını biliyor ya, sizi ve diğer cehennemlikleri cehenneme, cennetlik olanları cennete koydu. Siz de itiraz ettiniz. Ben burayı haketmedim dediniz. O sırada dünyada yaptıklarınız birbir karşınıza çıkacak, elleriniz konuşacak, ayaklarınız da şahitlik edecek. şimdi anladınız mı niçin dünyada olduğunuzu. Rabbim elbette sonsuz hikmeti ve kudreti ile herşeyi bilmektedir. Sizi size şahit tutuyor.


 4. 27.Aralık.2011, 19:02
  2
  Devamlı Üye  Siz cehennemliksiniz diyelim. Yüceler yücesi Rabbim, dünyayı yaratmadan herkesin ne yapacağını biliyor ya, sizi ve diğer cehennemlikleri cehenneme, cennetlik olanları cennete koydu. Siz de itiraz ettiniz. Ben burayı haketmedim dediniz. O sırada dünyada yaptıklarınız birbir karşınıza çıkacak, elleriniz konuşacak, ayaklarınız da şahitlik edecek. şimdi anladınız mı niçin dünyada olduğunuzu. Rabbim elbette sonsuz hikmeti ve kudreti ile herşeyi bilmektedir. Sizi size şahit tutuyor.
+ Yorum Gönder