Konusunu Oylayın.: Uyarıcı dan kasıt sadece peygamberler midir yoksa bazı toplumlarda nebi olmadan bilginler de bu görevi üstlenmiş midi

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Uyarıcı dan kasıt sadece peygamberler midir yoksa bazı toplumlarda nebi olmadan bilginler de bu görevi üstlenmiş midi
 1. 23.Aralık.2011, 23:33
  1
  Misafir

  Uyarıcı dan kasıt sadece peygamberler midir yoksa bazı toplumlarda nebi olmadan bilginler de bu görevi üstlenmiş midi


  Uyarıcı dan kasıt sadece peygamberler midir yoksa bazı toplumlarda nebi olmadan bilginler de bu görevi üstlenmiş midi Mumsema "Uyarıcı"dan kasıt sadece peygamberler midir; yoksa bazı toplumlarda nebi olmadan, bilginler de bu görevi üstlenmiş midir? Batı, peygamberlik kavramına aşina mıdır?


 2. 23.Aralık.2011, 23:33
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  "Uyarıcı"dan kasıt sadece peygamberler midir; yoksa bazı toplumlarda nebi olmadan, bilginler de bu görevi üstlenmiş midir? Batı, peygamberlik kavramına aşina mıdır?

 3. 23.Aralık.2011, 23:36
  2
  Hoca
  Moderatör

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 06.Şubat.2007
  Üye No: 11
  Mesaj Sayısı: 30,000
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 340
  Bulunduğu yer: çalışma odam:)

  Cevap: "Uyarıcı"dan kasıt sadece peygamberler midir; yoksa bazı toplumlarda nebi olmadan, bilginler de bu görevi üstlenm
  Her topluma peygamber gönderilmiştir. Bunun dışında Allah'a iman eden herkes bir uyarıcıdır. Peygamberlerin ümmetleri o peygamberin varisleridir. Uyarıcı olmak için peygamber olmaya gerek yoktur. Her mümin yeryüzünde Allah'ın halifesi olarak insanları uyarmakla görevlidir.


 4. 23.Aralık.2011, 23:36
  2
  Moderatör  Her topluma peygamber gönderilmiştir. Bunun dışında Allah'a iman eden herkes bir uyarıcıdır. Peygamberlerin ümmetleri o peygamberin varisleridir. Uyarıcı olmak için peygamber olmaya gerek yoktur. Her mümin yeryüzünde Allah'ın halifesi olarak insanları uyarmakla görevlidir.
+ Yorum Gönder