Konusunu Oylayın.: Hac ve umre görevlerini yaparken belli duaları okumanın hükmü nedir?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Hac ve umre görevlerini yaparken belli duaları okumanın hükmü nedir?
 1. 20.Aralık.2011, 11:28
  1
  Misafir

  Hac ve umre görevlerini yaparken belli duaları okumanın hükmü nedir?


  Hac ve umre görevlerini yaparken belli duaları okumanın hükmü nedir? Mumsema Hac ve umre görevlerini yaparken belli duaları okumanın hükmü nedir?


 2. 20.Aralık.2011, 11:28
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Hac ve umre görevlerini yaparken belli duaları okumanın hükmü nedir?

 3. 20.Aralık.2011, 11:35
  2
  Fetva Meclisi
  Moderatör

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 23.Ocak.2007
  Üye No: 6
  Mesaj Sayısı: 9,440
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 102

  Cevap: Hac ve umre görevlerini yaparken belli duaları okumanın hükmü nedir?
  Kur’an-ı Kerimde geçen veya Peygamber (s.a.v.) ile bazı selef âlimlerinden rivayet edilegelen duaları okumak güzel ve daha feyizli olsa da bu duaları aynen okumak zorunlu değildir. Arzu edenlerin bu dualardan yararlanabileceği gibi, önceden bildiği ve devam etmekte olduğu güzel duaları da okuyabilir. Arapça okumayı bilmediği için kitaplarda yer alan duaları telaffuz edemeyen veya telaffuzda güçlük çekenler, okumak istedikleri duanın Türkçesini de okuyabilirler. Ya da anlamını göz önüne alarak bunu kendi ifadeleriyle dile getirerek dua edebilirler. Esasen kişinin Yüce Yaratıcıya içini açıp yakarmasında en güzel yol, kişinin içinden geldiği gibi dua etmesidir.


 4. 20.Aralık.2011, 11:35
  2
  Moderatör  Kur’an-ı Kerimde geçen veya Peygamber (s.a.v.) ile bazı selef âlimlerinden rivayet edilegelen duaları okumak güzel ve daha feyizli olsa da bu duaları aynen okumak zorunlu değildir. Arzu edenlerin bu dualardan yararlanabileceği gibi, önceden bildiği ve devam etmekte olduğu güzel duaları da okuyabilir. Arapça okumayı bilmediği için kitaplarda yer alan duaları telaffuz edemeyen veya telaffuzda güçlük çekenler, okumak istedikleri duanın Türkçesini de okuyabilirler. Ya da anlamını göz önüne alarak bunu kendi ifadeleriyle dile getirerek dua edebilirler. Esasen kişinin Yüce Yaratıcıya içini açıp yakarmasında en güzel yol, kişinin içinden geldiği gibi dua etmesidir.
+ Yorum Gönder