Konusunu Oylayın.: Hayat hikayem ve sorum

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Hayat hikayem ve sorum
 1. 13.Aralık.2011, 18:14
  1
  Misafir

  Hayat hikayem ve sorum


  Hayat hikayem ve sorum Mumsema Ben 27 yaşındayım.(erkek). Bir kızı seviyorum ve ona soyledim o da beni seviyor. Ve ailesini haberi olmadan 8 aydır her sabah işe gitmeden once bulusuruz kahvaltı yaparız konusuruz ve gene aksam iş çıkışıda bulusur otobüse bindiririm. Ve ileriye dönük her seyi konuşuyoruz.Cocuklarımzın bile isimlerini koyduk. bunları ne kadar istekli ve birbirimiz ne kadar tanıdığımızı belirtmek için anlatıyorum kendiside 22 yasında namazını kılan hanım hanım biri bende namazımı kılarım.Bunları bilgi olsun diye soyluyorum. Bizim sorunumuz tabiî ki annesi. biz görücüye gittik ama beni annesi görür görmez dönmüş kızına dişlerini ısmış olmaz bu iş demiş.Bize karşı Allah var bir saygısızlığı olmadı. Biz ayrıldıktan sonra asla, ölümü çiğner çıkarsın, bula bula bunumu buldun, neresini sevin, boyuna mı, posuna mı , parasına mı , fındık faresi ( boyumuz aynı. Annesi boylu poslu olsun istiyormuş hep.) evi yok ne yapacaksın asla asla demiş. Bende önce 3 kişiyle nişanlamış üçü de olmamış hatta en sonuncunun 2 çocuğu varmış 35 yaşındaymış sırf zengin diye vermişler. Sonradan evli olduğunu öğrenince ayırmışlar.Yani kısaca annesinin varı yoğu para zenginlik.Gösteriş boylu poslu biri olacakmış ve 15 yaşından beri de görücüler gelip gidiyormuş.kız ilk defa kendi başına benimle tanışıp sevdi.Diğerleri ile hep evde ailesiyle görüşmüşler.Annesi aslın toplantılara kuran okumak için çağrılan bir kişi.annesi bir evet dese zaten babası mülayim ee kardeşleride biri bir yaş büyük yani küçükler. ben inşallah Mali Müşavir olacağım bitirme sınavlarım kaldı.Allahın izni ile kimseye de muhtaç olmam Ama kıza diyorum bak ben isler olur olmaz hep eleman olarakda kalabilirim sende gerekirse çalışmak zorunda kalırsın diye hep söylüyorum ve kabul ediyor.Sonuç olarak da aile dostları emekli bir imam var annesinin saygı duyduğu birisi.Onunlada gittim konuşutm, oda annesiyle konuşmuş ama nafile Hoca da demişki tek bir şey aklıma geliyor demiş. Siz bir suya ve şekeri bir hocaya okutun yada ayetlerini bulun ben bile okurum demiş. Ben de korkuyorum bu işi yapmaktan ailemin temelini çürük oluşturmaktan, tabii en önemlisi günaha girmekten.Hoca da demiş ki niyetimiz temiz amelimiz Salih bunda bir şey yok.Sevdiğimde illa bu işi yapalım bak hoca bir şey yok dedi diyor.Yapmazsak ben hocalara sorayım dedikçe de beni ilgisizlikle, evlenmemizi çok istememekle suçluyor.şimdi yapmazsak bak sen bir şey yapmadın hocaya bile gitmedi diyecek. Bende yapacağımız bu işin büyüye girip girmeyeceği merak ediyorum.Günah bir şey yapmayalım hocam bunda bır şey yoksa nasıl yapılır tarif edermisiniz. Yoksa yazın benimle gelirse kaçalım diyorum gelmezse de bu işi bitirmeyi düşünüyorum. Biraz zor bitiririm bu işi de neyse saygılar..


 2. 13.Aralık.2011, 18:14
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Ben 27 yaşındayım.(erkek). Bir kızı seviyorum ve ona soyledim o da beni seviyor. Ve ailesini haberi olmadan 8 aydır her sabah işe gitmeden once bulusuruz kahvaltı yaparız konusuruz ve gene aksam iş çıkışıda bulusur otobüse bindiririm. Ve ileriye dönük her seyi konuşuyoruz.Cocuklarımzın bile isimlerini koyduk. bunları ne kadar istekli ve birbirimiz ne kadar tanıdığımızı belirtmek için anlatıyorum kendiside 22 yasında namazını kılan hanım hanım biri bende namazımı kılarım.Bunları bilgi olsun diye soyluyorum. Bizim sorunumuz tabiî ki annesi. biz görücüye gittik ama beni annesi görür görmez dönmüş kızına dişlerini ısmış olmaz bu iş demiş.Bize karşı Allah var bir saygısızlığı olmadı. Biz ayrıldıktan sonra asla, ölümü çiğner çıkarsın, bula bula bunumu buldun, neresini sevin, boyuna mı, posuna mı , parasına mı , fındık faresi ( boyumuz aynı. Annesi boylu poslu olsun istiyormuş hep.) evi yok ne yapacaksın asla asla demiş. Bende önce 3 kişiyle nişanlamış üçü de olmamış hatta en sonuncunun 2 çocuğu varmış 35 yaşındaymış sırf zengin diye vermişler. Sonradan evli olduğunu öğrenince ayırmışlar.Yani kısaca annesinin varı yoğu para zenginlik.Gösteriş boylu poslu biri olacakmış ve 15 yaşından beri de görücüler gelip gidiyormuş.kız ilk defa kendi başına benimle tanışıp sevdi.Diğerleri ile hep evde ailesiyle görüşmüşler.Annesi aslın toplantılara kuran okumak için çağrılan bir kişi.annesi bir evet dese zaten babası mülayim ee kardeşleride biri bir yaş büyük yani küçükler. ben inşallah Mali Müşavir olacağım bitirme sınavlarım kaldı.Allahın izni ile kimseye de muhtaç olmam Ama kıza diyorum bak ben isler olur olmaz hep eleman olarakda kalabilirim sende gerekirse çalışmak zorunda kalırsın diye hep söylüyorum ve kabul ediyor.Sonuç olarak da aile dostları emekli bir imam var annesinin saygı duyduğu birisi.Onunlada gittim konuşutm, oda annesiyle konuşmuş ama nafile Hoca da demişki tek bir şey aklıma geliyor demiş. Siz bir suya ve şekeri bir hocaya okutun yada ayetlerini bulun ben bile okurum demiş. Ben de korkuyorum bu işi yapmaktan ailemin temelini çürük oluşturmaktan, tabii en önemlisi günaha girmekten.Hoca da demiş ki niyetimiz temiz amelimiz Salih bunda bir şey yok.Sevdiğimde illa bu işi yapalım bak hoca bir şey yok dedi diyor.Yapmazsak ben hocalara sorayım dedikçe de beni ilgisizlikle, evlenmemizi çok istememekle suçluyor.şimdi yapmazsak bak sen bir şey yapmadın hocaya bile gitmedi diyecek. Bende yapacağımız bu işin büyüye girip girmeyeceği merak ediyorum.Günah bir şey yapmayalım hocam bunda bır şey yoksa nasıl yapılır tarif edermisiniz. Yoksa yazın benimle gelirse kaçalım diyorum gelmezse de bu işi bitirmeyi düşünüyorum. Biraz zor bitiririm bu işi de neyse saygılar..

 3. 13.Aralık.2011, 20:30
  2
  Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 21.Ocak.2007
  Üye No: 5
  Mesaj Sayısı: 17,608
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 227
  Bulunduğu yer: the silent deserts in my soul

  Cevap: Hayat hikayem ve sorum
  Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla yapılmak istenen iş büyüdür. Zira siz suya ve şekere okutup sevdiğiniz kızın annesine içirmeyi, bu suretle annenin sizi sevmesini ve bu evliliğe rıza göstermesini amaçlıyorsunuz. Netice itibariyle yapılmak istenen şey büyüdür. Halbuki İslam dini büyü yapma ve yaptırmayı büyük günahlardan saymış ve ona şiddetle karşı çıkmıştır. Büyünün gerçeklik ve etki derecesinin ne olduğu tartışması bir tarafa, İslam âlimleri Allah’ın dilemesi dışında büyünün kimseye bir zararının dokunmayacağını, Müslüman’ın büyüyle uğraşması ve büyü yaptırmasının haram olduğunu ifade etmişlerdir (İlmihal, II, 154).
  Size tavsiyem şudur ki Allah’a dua edin. Bu tür şeylere tevessül etmeyin, zira yukarıda da söylediğim gibi Allah dilemez ise büyü kimseye tesir edemez. Siz, Allah’a bu iş hayırlı ise nasip etmesi yönünde dua edin inş. Rabbim size bir kolaylık sağlayacaktır.
  Sakarya il mftlğ 4. 13.Aralık.2011, 20:30
  2
  Silent and lonely rains  Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla yapılmak istenen iş büyüdür. Zira siz suya ve şekere okutup sevdiğiniz kızın annesine içirmeyi, bu suretle annenin sizi sevmesini ve bu evliliğe rıza göstermesini amaçlıyorsunuz. Netice itibariyle yapılmak istenen şey büyüdür. Halbuki İslam dini büyü yapma ve yaptırmayı büyük günahlardan saymış ve ona şiddetle karşı çıkmıştır. Büyünün gerçeklik ve etki derecesinin ne olduğu tartışması bir tarafa, İslam âlimleri Allah’ın dilemesi dışında büyünün kimseye bir zararının dokunmayacağını, Müslüman’ın büyüyle uğraşması ve büyü yaptırmasının haram olduğunu ifade etmişlerdir (İlmihal, II, 154).
  Size tavsiyem şudur ki Allah’a dua edin. Bu tür şeylere tevessül etmeyin, zira yukarıda da söylediğim gibi Allah dilemez ise büyü kimseye tesir edemez. Siz, Allah’a bu iş hayırlı ise nasip etmesi yönünde dua edin inş. Rabbim size bir kolaylık sağlayacaktır.
  Sakarya il mftlğ

+ Yorum Gönder