Konusunu Oylayın.: Ben sedef hastasıyım ve hastalığımdan dolayı suyla fazla temas etmemem gerekiyor abdest aldığımda hastalığım artıyor bu

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Ben sedef hastasıyım ve hastalığımdan dolayı suyla fazla temas etmemem gerekiyor abdest aldığımda hastalığım artıyor bu
 1. 06.Aralık.2011, 14:05
  1
  Misafir

  Ben sedef hastasıyım ve hastalığımdan dolayı suyla fazla temas etmemem gerekiyor abdest aldığımda hastalığım artıyor bu


  Ben sedef hastasıyım ve hastalığımdan dolayı suyla fazla temas etmemem gerekiyor abdest aldığımda hastalığım artıyor bu Mumsema Ben sedef hastasıyım ve hastalığımdan dolayı suyla fazla temas etmemem gerekiyor abdest aldığımda hastalığım artıyor bu yüzden namazımı sürekli bırakmak zorunda kalıyorum teyemmüm abdesti ile namazımı kılabilirmiyim?


 2. 06.Aralık.2011, 14:05
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Ben sedef hastasıyım ve hastalığımdan dolayı suyla fazla temas etmemem gerekiyor abdest aldığımda hastalığım artıyor bu yüzden namazımı sürekli bırakmak zorunda kalıyorum teyemmüm abdesti ile namazımı kılabilirmiyim?

 3. 06.Aralık.2011, 14:22
  2
  Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 21.Ocak.2007
  Üye No: 5
  Mesaj Sayısı: 17,609
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 227
  Bulunduğu yer: the silent deserts in my soul

  Cevap: Ben sedef hastasıyım ve hastalığımdan dolayı suyla fazla temas etmemem gerekiyor abdest aldığımda hastalığım artı
  cevap:Her şeyden önce namazınızı kesinlikle terk etmemelisiniz. Abdest azalarınızdan yıkayabildiklerinizi yıkayıp hastalığın olduğu suyun değmemesi gereken azalarınıza mesh edebilirsiniz, mesh etmenizde sakıncalı ise diğer azaları yıkar bunları yıkamayabilirsiniz. Hastalığınız abdest azalarınızın hepsini kaplamış ise o zaman teyemmüm yapabilirsiniz. Suyu kullanmanın sağlık açısından tehlikeli oluşu teyemmümün sebeplerindendir.
  Sakarya il müftülüğü 4. 06.Aralık.2011, 14:22
  2
  Silent and lonely rains  cevap:Her şeyden önce namazınızı kesinlikle terk etmemelisiniz. Abdest azalarınızdan yıkayabildiklerinizi yıkayıp hastalığın olduğu suyun değmemesi gereken azalarınıza mesh edebilirsiniz, mesh etmenizde sakıncalı ise diğer azaları yıkar bunları yıkamayabilirsiniz. Hastalığınız abdest azalarınızın hepsini kaplamış ise o zaman teyemmüm yapabilirsiniz. Suyu kullanmanın sağlık açısından tehlikeli oluşu teyemmümün sebeplerindendir.
  Sakarya il müftülüğü

+ Yorum Gönder