Konusunu Oylayın.: Hicri 1400 yılına gelene kadar ki Müceddidler neden ahir zamanın büyük Mehdisi olamazlar?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Hicri 1400 yılına gelene kadar ki Müceddidler neden ahir zamanın büyük Mehdisi olamazlar?
 1. 30.Kasım.2011, 16:03
  1
  Misafir

  Hicri 1400 yılına gelene kadar ki Müceddidler neden ahir zamanın büyük Mehdisi olamazlar?


  Hicri 1400 yılına gelene kadar ki Müceddidler neden ahir zamanın büyük Mehdisi olamazlar? Mumsema Hicri 1400 yılına gelene kadar ki Müceddidler neden ahir zamanın büyük Mehdisi olamazlar?


 2. 30.Kasım.2011, 16:03
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Hicri 1400 yılına gelene kadar ki Müceddidler neden ahir zamanın büyük Mehdisi olamazlar?

 3. 02.Aralık.2011, 14:22
  2
  Muhasibi
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 22.Ağustos.2007
  Üye No: 12
  Mesaj Sayısı: 15,775
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 159
  Bulunduğu yer: Gönlümün Mürekkep Lekeleri'de Fikir İşçisi

  Cevap: Hicri 1400 yılına gelene kadar ki Müceddidler neden ahir zamanın büyük Mehdisi olamazlar?
  Peygamberimiz (s.a.v.)’den rivayet edilen sahih hadislerde ahir zamanda zuhur edecek olan Hz. Mehdi (a.s.)’ın hem fiziksel özellikleri hem de zuhuru öncesi ve sonrası meydana gelecek önemli olaylar çok detaylı bir şekilde bildirilmiştir. Tüm bu deliller Hz. Mehdi (a.s.)’ın mutlaka bir şahıs olarak zuhur edeceğini göstermekte, onun bir şahsı manevi olarak geleceği iddiasında olanlara cevap vermektedir. Ayrıca üstad risalelerinde yaklaşık 70 ayrı yerde Hz. Mehdi (a.s.)’ın “bir zat, bir şahıs” yani yaşayan bir kişi olacağını vurgulayarak risalelerin asla Mehdi olmadığına da cevap vermiştir. Yani Hz. Mehdi (a.s.) bir şahsı manevi değil bir şahıs olacaktır. Risale-i Nur’ları kendisine bir program yaparak insanların imanının kurtulmasına vesile olacaktır.


 4. 02.Aralık.2011, 14:22
  2
  Devamlı Üye  Peygamberimiz (s.a.v.)’den rivayet edilen sahih hadislerde ahir zamanda zuhur edecek olan Hz. Mehdi (a.s.)’ın hem fiziksel özellikleri hem de zuhuru öncesi ve sonrası meydana gelecek önemli olaylar çok detaylı bir şekilde bildirilmiştir. Tüm bu deliller Hz. Mehdi (a.s.)’ın mutlaka bir şahıs olarak zuhur edeceğini göstermekte, onun bir şahsı manevi olarak geleceği iddiasında olanlara cevap vermektedir. Ayrıca üstad risalelerinde yaklaşık 70 ayrı yerde Hz. Mehdi (a.s.)’ın “bir zat, bir şahıs” yani yaşayan bir kişi olacağını vurgulayarak risalelerin asla Mehdi olmadığına da cevap vermiştir. Yani Hz. Mehdi (a.s.) bir şahsı manevi değil bir şahıs olacaktır. Risale-i Nur’ları kendisine bir program yaparak insanların imanının kurtulmasına vesile olacaktır.
+ Yorum Gönder