Konusunu Oylayın.: Ailemle yiyeyim diyerek Kurban adanır mı?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Ailemle yiyeyim diyerek Kurban adanır mı?
 1. 28.Kasım.2011, 11:56
  1
  Misafir

  Ailemle yiyeyim diyerek Kurban adanır mı?


  Ailemle yiyeyim diyerek Kurban adanır mı? Mumsema Ben onceden demistim ki su universiteyi kazanayim ailemi de alip bi kurban kesip ne bilim kirlarda yiyeyim simdi bu adaga girer mi bu kurban etinden biz yiyebiir miyiz? ama universiteyi kazandim ama daha yerine getiremedim maddi acilardan dolayii bunun bu mahsuru var mi?


 2. 28.Kasım.2011, 11:56
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Ben onceden demistim ki su universiteyi kazanayim ailemi de alip bi kurban kesip ne bilim kirlarda yiyeyim simdi bu adaga girer mi bu kurban etinden biz yiyebiir miyiz? ama universiteyi kazandim ama daha yerine getiremedim maddi acilardan dolayii bunun bu mahsuru var mi?

 3. 28.Kasım.2011, 13:49
  2
  Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 21.Ocak.2007
  Üye No: 5
  Mesaj Sayısı: 17,609
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 227
  Bulunduğu yer: the silent deserts in my soul

  Cevap: Ailemle yiyeyim diyerek Kurban adanır mı?
  Kurban keseyim ifadesi adak anlamındadır. Ailemle bir hayvan keseyim yiyeyim demek adak yerine geçmez. Çünkü adak ailecek yenmez. Burada birbirine zıt iki ifade var hem kurban keseyim hem de ailecek yiyeyim demek olmaz. Ya kurban keseyim demeyeceksiniz ya da ailecek yiyeyim demeyeceksiniz. Kurban Allah için kesilir. Dolayısıyla bu sizin niyetinize bağlıdır. Allah için bir kurban kesmeyi niyet etmişseniz bu adaktır siz ve bakmakla yükümlü olduğunuz kimseler yiyemez. Yerseniz parasını bir fakire vermeniz gerekir.

  Adağı hemen yerine getirmek faziletli olanıdır ancak durumunuz müsait değilse daha sonra ömrünüz oldukça yerine getirebilirsiniz. Fakat vaktiniz müsait olur da kesmeden ölürseniz mesul olursunuz.
  alıntı.. 4. 28.Kasım.2011, 13:49
  2
  Silent and lonely rains  Kurban keseyim ifadesi adak anlamındadır. Ailemle bir hayvan keseyim yiyeyim demek adak yerine geçmez. Çünkü adak ailecek yenmez. Burada birbirine zıt iki ifade var hem kurban keseyim hem de ailecek yiyeyim demek olmaz. Ya kurban keseyim demeyeceksiniz ya da ailecek yiyeyim demeyeceksiniz. Kurban Allah için kesilir. Dolayısıyla bu sizin niyetinize bağlıdır. Allah için bir kurban kesmeyi niyet etmişseniz bu adaktır siz ve bakmakla yükümlü olduğunuz kimseler yiyemez. Yerseniz parasını bir fakire vermeniz gerekir.

  Adağı hemen yerine getirmek faziletli olanıdır ancak durumunuz müsait değilse daha sonra ömrünüz oldukça yerine getirebilirsiniz. Fakat vaktiniz müsait olur da kesmeden ölürseniz mesul olursunuz.
  alıntı..

+ Yorum Gönder