Konusunu Oylayın.: Kızım resim meraklısı banada çizdiriyor ne yapmam lazım?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Kızım resim meraklısı banada çizdiriyor ne yapmam lazım?
 1. 18.Kasım.2011, 23:53
  1
  Misafir

  Kızım resim meraklısı banada çizdiriyor ne yapmam lazım?


  Kızım resim meraklısı banada çizdiriyor ne yapmam lazım? Mumsema 5.5 yaşındaki kızım resim çizmeye meraklı, çizgi film ve kitaplarda gördüklerini inceleyip çizmeye ve bana da çizdirmeye kalkıyor. yanlış bir şeyler yapıyorsak onu nasıl ikna edebilirim. çocuklarda resim çizmenin hükmü nedir


 2. 18.Kasım.2011, 23:53
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  5.5 yaşındaki kızım resim çizmeye meraklı, çizgi film ve kitaplarda gördüklerini inceleyip çizmeye ve bana da çizdirmeye kalkıyor. yanlış bir şeyler yapıyorsak onu nasıl ikna edebilirim. çocuklarda resim çizmenin hükmü nedir

 3. 19.Kasım.2011, 02:45
  2
  Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 21.Ocak.2007
  Üye No: 5
  Mesaj Sayısı: 17,608
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 227
  Bulunduğu yer: the silent deserts in my soul

  Cevap: Kızım resim meraklısı banada çizdiriyor ne yapmam lazım?
  SORU: Size sormak istediğim; benim mesleğimden ve aldığım eğitim itibari ile resim çizmek ile meşgul oluyorum. Birebir insan çizmiyorum ama çizgi film karakterleri ve oyun karakterleri çiziyorum. Aslında şuan itibari ile bu benim için mecburi değil, işim değil hobi amaçlı yapıyorum. Biraz yaptığım araştırmalarda İslam’da resim çizmenin suret ve hayvan çizmenin hadislerde ve İslam alimlerince sakıncalı olduğunu gördüm. Bu konuda bilgi verir misiniz? Tekrardan Allah razı olsun sizden hocam.

  CEVAP: Çocuk eğitimi gibi bir gerekçe ile çizim yapabilirsiniz. İlke olarak resim çizmenizin doğru olmadığını, ancak canlı olmayan cisimleri çizebileceğinizi bilin. Allah’a emanet olun.
  Nureddin Yıldız 4. 19.Kasım.2011, 02:45
  2
  Silent and lonely rains  SORU: Size sormak istediğim; benim mesleğimden ve aldığım eğitim itibari ile resim çizmek ile meşgul oluyorum. Birebir insan çizmiyorum ama çizgi film karakterleri ve oyun karakterleri çiziyorum. Aslında şuan itibari ile bu benim için mecburi değil, işim değil hobi amaçlı yapıyorum. Biraz yaptığım araştırmalarda İslam’da resim çizmenin suret ve hayvan çizmenin hadislerde ve İslam alimlerince sakıncalı olduğunu gördüm. Bu konuda bilgi verir misiniz? Tekrardan Allah razı olsun sizden hocam.

  CEVAP: Çocuk eğitimi gibi bir gerekçe ile çizim yapabilirsiniz. İlke olarak resim çizmenizin doğru olmadığını, ancak canlı olmayan cisimleri çizebileceğinizi bilin. Allah’a emanet olun.
  Nureddin Yıldız

+ Yorum Gönder