Konusunu Oylayın.: Gelen vücut sıvılarından sonra bütün çamaşırların yıkanması gerekirmi?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
Gelen vücut sıvılarından sonra bütün çamaşırların yıkanması gerekirmi?
 1. 12.Kasım.2011, 23:54
  1
  Misafir

  Gelen vücut sıvılarından sonra bütün çamaşırların yıkanması gerekirmi?


  Gelen vücut sıvılarından sonra bütün çamaşırların yıkanması gerekirmi? Mumsema iyi geceler. küçük abdesten sonra yanma oldu baktım 1 damla yapışkan sıvı vardı abdest gereklimi? bütün çamaşırlar yıkanmalımı? özellikle kıyafet konusu aklıma cok takılıyor en ufak bişeyde bütün kıtafetleri yıkıyorum dayanılmaz oldu. sadece bulaşan yer oluyomuş heralde ama tuvalete girip cıkınca pantolona, gömlege, kazaga... vs diye uzayıp gidiyor. yıkamasak ne olur lütfen yardım. Allah razı olsun.


 2. 12.Kasım.2011, 23:54
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  iyi geceler. küçük abdesten sonra yanma oldu baktım 1 damla yapışkan sıvı vardı abdest gereklimi? bütün çamaşırlar yıkanmalımı? özellikle kıyafet konusu aklıma cok takılıyor en ufak bişeyde bütün kıtafetleri yıkıyorum dayanılmaz oldu. sadece bulaşan yer oluyomuş heralde ama tuvalete girip cıkınca pantolona, gömlege, kazaga... vs diye uzayıp gidiyor. yıkamasak ne olur lütfen yardım. Allah razı olsun.

 3. 13.Kasım.2011, 03:38
  2
  Yetim
  Hadimul Müslimin

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 31.Ocak.2007
  Üye No: 9
  Mesaj Sayısı: 1,987
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 22
  Bulunduğu yer: Hadimul Müslimin

  Cevap: Gelen vücut sıvılarından sonra bütün çamaşırların yıkanması gerekirmi?
  Kardeş abdestten sonra gelen sıvı mezidir.Abdestli isen abdestin bozulur ama gusül gerektirmez.Ayrıca mezi necis olduğundan elbisenizin bulaştığı yeri yıkamanız yeterlidir.Bütün çamaşırlarınızı yıkamanıza gerek yoktur..


 4. 13.Kasım.2011, 03:38
  2
  Hadimul Müslimin  Kardeş abdestten sonra gelen sıvı mezidir.Abdestli isen abdestin bozulur ama gusül gerektirmez.Ayrıca mezi necis olduğundan elbisenizin bulaştığı yeri yıkamanız yeterlidir.Bütün çamaşırlarınızı yıkamanıza gerek yoktur..
+ Yorum Gönder