Konusunu Oylayın.: Efendimizin Mütevazı Yaşamı ve Günümüz Koşulları

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Efendimizin Mütevazı Yaşamı ve Günümüz Koşulları
 1. 01.Ekim.2011, 20:16
  1
  Misafir

  Efendimizin Mütevazı Yaşamı ve Günümüz Koşulları


  Efendimizin Mütevazı Yaşamı ve Günümüz Koşulları Mumsema Soru: Muhtelif kaynaklardan edinilen bilgilere göre Peygamberimiz çok mütevazı bir hayat yaşamıştır. Acaba günümüz koşullarında nasıl yaşardı?


 2. 01.Ekim.2011, 20:16
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Soru: Muhtelif kaynaklardan edinilen bilgilere göre Peygamberimiz çok mütevazı bir hayat yaşamıştır. Acaba günümüz koşullarında nasıl yaşardı?

 3. 01.Ekim.2011, 21:05
  2
  bekir34
  Eğri ok, doğru yol almaz

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 22.Mayıs.2011
  Üye No: 87506
  Mesaj Sayısı: 333
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 4

  Cevap: Efendimizin Mütevazı Yaşamı ve Günümüz Koşulları
  Hz. Peygamberin geçim kaynakları ve sürdürdüğü yaşam biçimi -tüm hayatı boyunca- mukayeseli olarak incelendiğinde lüks ve refahtan uzak olan hayatını, o dönemin koşullarının ve maddî durumunun yetersizliği ile açıklayamayız. Rasûl-i Ekrem başka seçeneği olmadığı için değil, hayat felsefesini sadelik, cömertlik, israftan uzak duruş, elde olana gönülde yer vermeme, geçici olana değil kalıcı olana öncelik tanıma gibi prensipler üzerine temellendirmişti. Bunu nasıl gerçekleştirebildiğini görmek için siyeri ve hadislerini dikkatle okumak gerekir. (Meral Günel-İlahiyatcı)


 4. 01.Ekim.2011, 21:05
  2
  Eğri ok, doğru yol almaz  Hz. Peygamberin geçim kaynakları ve sürdürdüğü yaşam biçimi -tüm hayatı boyunca- mukayeseli olarak incelendiğinde lüks ve refahtan uzak olan hayatını, o dönemin koşullarının ve maddî durumunun yetersizliği ile açıklayamayız. Rasûl-i Ekrem başka seçeneği olmadığı için değil, hayat felsefesini sadelik, cömertlik, israftan uzak duruş, elde olana gönülde yer vermeme, geçici olana değil kalıcı olana öncelik tanıma gibi prensipler üzerine temellendirmişti. Bunu nasıl gerçekleştirebildiğini görmek için siyeri ve hadislerini dikkatle okumak gerekir. (Meral Günel-İlahiyatcı)
+ Yorum Gönder