Konusunu Oylayın.: İslam tarihinin okunması ve yorumlanmasında dikkat edilmesi gereken hususlar

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
İslam tarihinin okunması ve yorumlanmasında dikkat edilmesi gereken hususlar
 1. 18.Haziran.2011, 04:35
  1
  Misafir

  İslam tarihinin okunması ve yorumlanmasında dikkat edilmesi gereken hususlar


  İslam tarihinin okunması ve yorumlanmasında dikkat edilmesi gereken hususlar Mumsema lütfen okurlar yorum yaparken hisleri ve duygularına,nefsine uyupta yorum yapmasınlar. ALLAH muhafaza.. dinden çıkmak işten bile değil....akıllarıyla ve doğru kaynaktan bilgileriyle, yorum yaparlarsa, başka okurlarında ,kafasını karıştırmış olmazlar. HZ. muviyeyle ilgili, yada başka sahabilerle ilgili.yorumcular.. yorum getirecekse, yada cevap verilecekse.öncelikle,,,İSLAM,,, tarihinin tamamını okumaları lazım.o zaman göreceklerki... yahidi.. lobilerinin ,komitelerinin, nasıl halifelerle, müslümanlar arasına nifak soktuklarını anlayacaklardır.


 2. 18.Haziran.2011, 04:35
  1
  tennay 592 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  tennay 592
  Misafir  lütfen okurlar yorum yaparken hisleri ve duygularına,nefsine uyupta yorum yapmasınlar. ALLAH muhafaza.. dinden çıkmak işten bile değil....akıllarıyla ve doğru kaynaktan bilgileriyle, yorum yaparlarsa, başka okurlarında ,kafasını karıştırmış olmazlar. HZ. muviyeyle ilgili, yada başka sahabilerle ilgili.yorumcular.. yorum getirecekse, yada cevap verilecekse.öncelikle,,,İSLAM,,, tarihinin tamamını okumaları lazım.o zaman göreceklerki... yahidi.. lobilerinin ,komitelerinin, nasıl halifelerle, müslümanlar arasına nifak soktuklarını anlayacaklardır.

 3. 21.Haziran.2011, 12:19
  2
  Muhasibi
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 22.Ağustos.2007
  Üye No: 12
  Mesaj Sayısı: 15,774
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 159
  Bulunduğu yer: Gönlümün Mürekkep Lekeleri'de Fikir İşçisi

  Cevap: islam tarihinin okunması ve yorumlanmasında dikkat edilmesi gereken hususlar
  Çok doğru söylüyorsun kardeşim.Kişi bir şey hakkında yorum yapmak istediği zaman o konu hakkında bilgi sahibi olması lazım.
  Zaten kıyametin alametleinden biride ilmin ortadan kalkıp,bilgisizliğin artması.
  Bilmediğimiz konu hakkında yorum yapıp insanların kafasını karıştırmamak lazım.Biliyorsak biliyoruz bilmiyorsak bilmiyoruz. 4. 21.Haziran.2011, 12:19
  2
  Devamlı Üye  Çok doğru söylüyorsun kardeşim.Kişi bir şey hakkında yorum yapmak istediği zaman o konu hakkında bilgi sahibi olması lazım.
  Zaten kıyametin alametleinden biride ilmin ortadan kalkıp,bilgisizliğin artması.
  Bilmediğimiz konu hakkında yorum yapıp insanların kafasını karıştırmamak lazım.Biliyorsak biliyoruz bilmiyorsak bilmiyoruz.

+ Yorum Gönder