Konusunu Oylayın.: Regly halindeyken Allah dostunu ziyarete gitmenin bir sakıncası varmı?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Regly halindeyken Allah dostunu ziyarete gitmenin bir sakıncası varmı?
 1. 16.Mayıs.2011, 11:44
  1
  Misafir

  Regly halindeyken Allah dostunu ziyarete gitmenin bir sakıncası varmı?


  Regly halindeyken Allah dostunu ziyarete gitmenin bir sakıncası varmı? Mumsema Bir Allah dostuna ziyarete gittigimde Allah'a düa etmistim Cocuğum olddugunda gene gelirim diye. Gitmeyi düşündüğüm zaman regli olabilirim,ziyaretim kabul olur mu sizce? Çok teşekkür ederim şimdiden.


 2. 16.Mayıs.2011, 11:44
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Bir Allah dostuna ziyarete gittigimde Allah'a düa etmistim Cocuğum olddugunda gene gelirim diye. Gitmeyi düşündüğüm zaman regli olabilirim,ziyaretim kabul olur mu sizce? Çok teşekkür ederim şimdiden.

 3. 16.Mayıs.2011, 12:11
  2
  Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 21.Ocak.2007
  Üye No: 5
  Mesaj Sayısı: 17,609
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 227
  Bulunduğu yer: the silent deserts in my soul

  Cevap: Regly halindeyken Allah dostunu ziyarete gitmenin bir sakıncası varmı?
  Hayızlı olmak kabir ziyaretine engel değildir. Bu durumda olan bir bayan kabirde yatan kişi için dua edebilir. Kur’an-ı Kerim’den de dua ayetlerini okuyabilirsiniz. Özellikle dua ayetlerini dedik ki bu da kabirde yatan kişiye dua etmeniz içindir. Yoksa Kur’an-ı Kerim’in okunup sevabının ölülere bağışlanacağına dair ne bir ayet ne de bir hadis mevcuttur. Kur’an’ın sevabı ancak onu anlayarak okuyan ve yaşamaya çalışan kişiye aittir. Ancak ölen kimse hayatta iken başka bir kimseye Kur’an okumayı öğretmişse veya öğrenmesine vesile olmuşsa, o öğrettiği kimse Kur’an’ı her okuduğunda o kimseye de sevap yazılır. Bu da zaten o güzel amele vesile olmanın sevabıdır.


 4. 16.Mayıs.2011, 12:11
  2
  Silent and lonely rains  Hayızlı olmak kabir ziyaretine engel değildir. Bu durumda olan bir bayan kabirde yatan kişi için dua edebilir. Kur’an-ı Kerim’den de dua ayetlerini okuyabilirsiniz. Özellikle dua ayetlerini dedik ki bu da kabirde yatan kişiye dua etmeniz içindir. Yoksa Kur’an-ı Kerim’in okunup sevabının ölülere bağışlanacağına dair ne bir ayet ne de bir hadis mevcuttur. Kur’an’ın sevabı ancak onu anlayarak okuyan ve yaşamaya çalışan kişiye aittir. Ancak ölen kimse hayatta iken başka bir kimseye Kur’an okumayı öğretmişse veya öğrenmesine vesile olmuşsa, o öğrettiği kimse Kur’an’ı her okuduğunda o kimseye de sevap yazılır. Bu da zaten o güzel amele vesile olmanın sevabıdır.
+ Yorum Gönder