Konusunu Oylayın.: Müslüman arkadaşımı korumak için yalancı şahitlik yapabilirmiyim

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Müslüman arkadaşımı korumak için yalancı şahitlik yapabilirmiyim
 1. 22.Aralık.2009, 01:01
  1
  Misafir

  Müslüman arkadaşımı korumak için yalancı şahitlik yapabilirmiyim


  Müslüman arkadaşımı korumak için yalancı şahitlik yapabilirmiyim Mumsema tanıdığım iki kişi sözlü tartıştı.biri müslüman diğeri gayri müslim.müslüman olan haklı iken diğerine kötü sözler söyledi hakaret etti.müslüman olmayan hakaret davası açtı.benim şahitliğim istenirse ne yapmalıyım.acilen yardım bekliyorum.


 2. 22.Aralık.2009, 01:01
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  tanıdığım iki kişi sözlü tartıştı.biri müslüman diğeri gayri müslim.müslüman olan haklı iken diğerine kötü sözler söyledi hakaret etti.müslüman olmayan hakaret davası açtı.benim şahitliğim istenirse ne yapmalıyım.acilen yardım bekliyorum.

 3. 22.Aralık.2009, 07:22
  2
  Hoca
  Moderatör

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 06.Şubat.2007
  Üye No: 11
  Mesaj Sayısı: 30,000
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 340
  Bulunduğu yer: çalışma odam:)

  --->: müslüman arkadaşımı korumak için yalancı şahitlik yapabilirmiyim
  Ey iman edenler! Adaleti titizlikle ayakta tutan, kendini, ana-babanız ve akrabanız aleyhinde de olsa Allah için şahitlik eden kimseler olun. (Haklarında şahitlik ettikleriniz) zengin olsunlar, fakir olsunlar Allah onlara (sizden) daha yakındır. Hislerinize uyup adaletten sapmayın, (şahitliği) eğer, büker (doğru şahitlik etmez), yahut şâhidlik etmekten kaçınırsanız (biliniz ki) Allah yaptıklarınızdan haberdardır.
  (Nisa Süresi 135)


 4. 22.Aralık.2009, 07:22
  2
  Moderatör  Ey iman edenler! Adaleti titizlikle ayakta tutan, kendini, ana-babanız ve akrabanız aleyhinde de olsa Allah için şahitlik eden kimseler olun. (Haklarında şahitlik ettikleriniz) zengin olsunlar, fakir olsunlar Allah onlara (sizden) daha yakındır. Hislerinize uyup adaletten sapmayın, (şahitliği) eğer, büker (doğru şahitlik etmez), yahut şâhidlik etmekten kaçınırsanız (biliniz ki) Allah yaptıklarınızdan haberdardır.
  (Nisa Süresi 135)
+ Yorum Gönder