Konusunu Oylayın.: Sadaka çeşitleri

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 4 kişi
Sadaka çeşitleri
 1. 21.Aralık.2009, 20:27
  1
  Misafir

  Sadaka çeşitleri


  Sadaka çeşitleri Mumsema ben sadaka çeşitlerini öğrenip sınfta 1.olmak isterim.konum bir insana elimizdekinin kötüsünü değilde iyisini vermemizi gerektiren sadaka çeşitini araştırıyorum.yardım ederseniz sevinirim.çokooook.


 2. 21.Aralık.2009, 20:27
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  ben sadaka çeşitlerini öğrenip sınfta 1.olmak isterim.konum bir insana elimizdekinin kötüsünü değilde iyisini vermemizi gerektiren sadaka çeşitini araştırıyorum.yardım ederseniz sevinirim.çokooook.

 3. 21.Aralık.2009, 21:46
  2
  mumsema
  Administrator

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 19.Ocak.2007
  Üye No: 1
  Mesaj Sayısı: 10,121
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 10
  Bulunduğu yer: Türkiye

  --->: sadaka çeşitleri
  Sevdiğiniz şeylerden (Allah yolunda) harcamadıkça "iyi" ye eremezsiniz. Her ne harcarsanız, Allah onu hakkıyla bilir. (Âl-i İmran/92)

  “İyi” şeklinde, tercüme edilen ayetteki “birr” kelimesi, hayrın, iyiliğin kemal noktası, Allah’ın rahmeti, rızası ve cenneti manalarında anlaşılmıştır. Bakara suresinin 177. Ayetlerinde “birr” in etraflı bir izahı verilmiştir ki, buna göre “birr”, imanda, ibadette ve ahlakta en doğru ve en güzel bir hayatı yaşamaktır. Yukarıdaki ayete göre böyle bir hayata ve Allah’ın lütuf ve inayetine ulaşmanın şartlarından biri, kişinin sahip olduğu ve sevip bağlandığı şeyleri Allah yolunda kullanmasıdır. Müfessirlere göre bu şeyler, servet, mevki, ilim ve beden kuvveti gibi maddi ve manevi imkanlardır. 4. 21.Aralık.2009, 21:46
  2
  Administrator  Sevdiğiniz şeylerden (Allah yolunda) harcamadıkça "iyi" ye eremezsiniz. Her ne harcarsanız, Allah onu hakkıyla bilir. (Âl-i İmran/92)

  “İyi” şeklinde, tercüme edilen ayetteki “birr” kelimesi, hayrın, iyiliğin kemal noktası, Allah’ın rahmeti, rızası ve cenneti manalarında anlaşılmıştır. Bakara suresinin 177. Ayetlerinde “birr” in etraflı bir izahı verilmiştir ki, buna göre “birr”, imanda, ibadette ve ahlakta en doğru ve en güzel bir hayatı yaşamaktır. Yukarıdaki ayete göre böyle bir hayata ve Allah’ın lütuf ve inayetine ulaşmanın şartlarından biri, kişinin sahip olduğu ve sevip bağlandığı şeyleri Allah yolunda kullanmasıdır. Müfessirlere göre bu şeyler, servet, mevki, ilim ve beden kuvveti gibi maddi ve manevi imkanlardır.


 5. 08.Ocak.2012, 19:12
  3
  Misafir

  Cevap: sadaka çeşitleri

  Sadaka çeşitlerini söylermisiniz ödevim varda..


 6. 08.Ocak.2012, 19:12
  3
  Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Misafir
  Misafir
  Sadaka çeşitlerini söylermisiniz ödevim varda..
+ Yorum Gönder