+ Yorum Gönder
Soru - Cevap İslamiyet ve Diğer Soru ve Cevapları Kategorisinden Bebekler Doğarken Neden Ağlar ? Hiç Düşündünüz Mü ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  *ÜSTÜNBAŞ*
  Devamlı Üye
  Reklam

  Bebekler Doğarken Neden Ağlar ? Hiç Düşündünüz Mü ?

  Reklam

  Bebekler Doğarken Neden Ağlar ? Hiç Düşündünüz Mü ? Mumsema BEBEKLER DOĞARKEN NEDEN AĞLAR ?

  Bilimsel açıklamasını yapalım önce :

  Bilindiği üzere bebekler ana rahminde akciğerleri olduğu halde hava ile soluk alıp vermezler, solunum işlemini plesenta sıvısı ile yaparlar ve akciğerleride bu sıvı ile doludur. İşte bebekler doğdukları zaman ağlayarak bu sıvıyı dışarı verirler ve akciğerlerini havayla oldururlar. Doktorların yeni doğan bebekleri baş aşşağı tutarak popolarına vurmalarıda bu olaya yardım etmek içindir. oksijen akciğere ilk girdiğinde yanmaya neden oluyor
  bunun verdiği acıda bebeğin ağlamasına neden oluyormuş.(ALINTI. 17.07.2010)


  Yazıyı birlikte okuduk. bu hususta başka bilgisi olan varsa, ilmi veya dini burada yazarsa memnun oluruz. Allah razı olsun.*ÜSTÜNBAŞ* 2. 2
  *ÜSTÜNBAŞ*
  Devamlı Üye

  --->: Bebekler Doğarken Neden Ağlar ? Hiç Düşündünüz Mü ?


  Reklam


  Bebeklerin Dili: Ağlama
  Araştırmalar, bebeklerin sıkıntı ve ihtiyaçlarına göre değişik şekillerde ağladıklarını gösteriyor
  Araştırmalara göre, ağlamanın da bir dili bulunuyor. Bebekler ihtiyaçlarına veya sıkıntılarına göre ağlayarak annelerine mesaj veriyor.
  Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan "Sağlık 2000" adlı yayında, "Ağlamanın Dili" konulu bir incelemeye yer verildi. Yazıya göre, bebeklerde ağlama aşırı olmadığı sürece bebeğin özellikle akciğerleri için yararlı bulunuyor. Ancak ağlamanın aşırı olması halinde bebeğin kan basıncı artıyor ve kalp atışları hızlanıyor. Böylece bebeğin kanındaki oksijen azalıyor.
  Araştırmalar bebeklerin günde ortalama 1-4 saat ağladıklarını ortaya koyuyor. Doğuştan sorunlu olan çocuklar daha fazla ağlıyor. Öte yandan eğer bebek oldukça sessiz bir yapıya sahipse bu durum onda bir rahatsızlığın olabileceğini gösteriyor. Ağlama şekillerinin belli gruplara ayrıldığına dikkat çeken uzmanlara göre bebekler acıktığında başka türlü, yorulduğunda başka türlü ağlıyor. Bebeklerin bu şifreli ağlama türlerinin bilinmesi anneliği de kolaylaştırıyor. Ağlama türleri şöyle sıralanıyor:
  ? Acı çektiğinde: Keskin bir feryat, nefes almadan devam eden kısa periyod bir çığlık, içe doğru çekilerek ağlama.
  ? Acıktığında: Düşen ve yükselen ses tonuyla kısa ağlama. Bebekler parmaklarını emer, yanaklarına vurur, annesi tarafından kucağa alınıncaya kadar bu ağlamasını kesmez.
  ? Yorulduğunda: Uykusu geldiği zaman yumuşak şekilde, tıpkı şarkı söyler gibi ritmik bir şekilde ağlar. ? Sıkıldığında: Yankı yapan bir ses tonu. Bu durumda ağlamasını kucağa alınıncaya kadar kesmez. ? Rahatsız olduğunda: Huysuz ve aksi bir ses tonu. Bu ağlama türünde bebeğin altını ıslattığı, üşüdüğü, terlediği mesajları alınabilir.
  (Kaynak : İnternetten ALINTI. 17.07.200) Naklen Yazan : *ÜSTÜNBAŞ*

 3. 3
  *ÜSTÜNBAŞ*
  Devamlı Üye
  Ağlayan Bebek

  BU BEBEKLER SİZCE NEDEN AĞLIYOR ?.. AĞLAMAYIN BEBEKLER !!.. *ÜSTÜNBAŞ*

 4. 4
  Misafir
  517 - Ebu Hureyre (radıyallahu anh) anlatıyor: "Resulullah (aleyhissalatü vesselam) buyurdular: "Yeni doğan her insan yavrusuna, doğduğu anda şeytan mutlaka bir dürter. Yavru, onun dürtmesi (nin verdiği rahatsızlık) sebebiyle bağırarak ağlar. Hazret-i Meryem ve onun oğlu İsa bundan hariçtir." Ebu Hureyre sözüne devamla: "İsterseniz şu ayeti de okuyun" dedi: "Meryem: "...Ben onu da soyunu da kovulmuş şeytandan sana sığındırırım" dedi" (Al-i İmran, 36).

  Buhari, Tefsir, Al-i İmran 2; Müslim, Fedail, 146, 2366. H.

 5. 5
  Misafir
  Şeytan dokunduğu için de ağlarmış

 6. 6
  Misafir
  Bazı bebekler nefes alamadıkları için ağlar

 7. 7
  Misafir
  bu arada Hz.Muhammed (s.a.v.)'e de şeytan dokunacakken Cebrail Aleyhisselam şeytan bir tokat vuruyor ve şeytan bir yere uçuyor.

+ Yorum Gönder

bebekler doğarken neden ağlar

bebek doğarken neden ağlar

bebekler dogarken neden aglarbebekler neden doğarken ağlarbebek dogarken neden aglarbebekler dogarken neden aglarlarinsan doğarken neden ağlar