+ Yorum Gönder
Dini Resimler ve Camiler ve Mescit Resimleri Kategorisinden İran(Kum Şehri) Bayram namazından kareler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Ehli Sünnet.
  Emekli
  Reklam

  İran(Kum Şehri) Bayram namazından kareler

  Reklam
 2. kerze
  Devamlı Üye

  Cevap: İran(Kum Şehri) Bayram namazından kareler


  Reklam


  çarşaf sakal cübbe.... dış görüntüler güzel ama iç!!!
  Bu insanlar Sahabeye durmadan hakaret ederler diye biliyorum yanlış mı?

 3. Ehli Sünnet.
  Emekli
  Genelleme yapmayalım edenler vardır ama ETMEYENLERDE VAR ,ÇOĞU ifadesini kullanmak uygundur,hepsini toptan etmeyelim

 4. @mir
  âb ü kil
  çarşaf sakal cübbe.... dış görüntüler güzel ama iç!!!
  Bu insanlar Sahabeye durmadan hakaret ederler diye biliyorum yanlış mı?
  doğru söylüyorsun kardeş
  ilk 3 halifeye etmedikleri hakaret yoktur

 5. Ehli Sünnet.
  Emekli
  ilk 3 halifeye etmedikleri hakaret yoktur
  çokmu gördün ? Caferiyeye göre SAHABEYE HAKARET ETMEK HARAMDIR herşey açık ayrıca genelleme yapmayın insanların hakkına giriyorsunuz .nice şia var sahabeye hakaret etmeyen

 6. @mir
  âb ü kil
  çokmu gördün ?
  Tır şoförlüğü yaptığı sırada irana belki 1000 defa gidip gelen bir tanıdığım var
  ve o görmüş de duymuş da bize anlatırdı
  lokantada ustasından dayak yiyen çırak bile Ömer ve Osman (ra)'a küfrederler diye

  buyrun İran'dan bayram haberleri:

  TAHRAN’DA İRANLI SÜNNİLERE BAYRAM NAMAZI YASAĞI


  3 Votes


  İRAN ANALİZ / İran vatandaşı olan Sünni Müslümanlara yönelik ayrımcı politikalar ve mezhepçi dayatmalar hız kesmeksizin sürüyor. Tek bir Sünni camisinin dahi bulunmadığı başkent Tahran’da bayram namazının kılınmasına da izin verilmedi. Güvenlik güçlerinin bayramdan günler öncesinde namaz kılması için Sünni Müslümanlara üç şart ileri sürdüğü bilgisi verildi. Namazı dahi şartlara bağlayan rejimin 1979 yılından bu yana sürdürdüğü mezhepçi dayatma nedeniyle milyonlarca Sünni İranlı ikinci sınıf vatandaş muamelesi görmeye devam ediyor.Bayramdan kısa bir süre önce İran güvenlik güçlerinin Sünni alimlere ve hareket liderlerine tebliği ettiği emirler şunlardan oluşuyor. Bunlar eğer Bayram Namazı kılmak istiyorlar ise İranlı Sünnilerin kabul etmesi şart koşulan hususlar.1- Tahrandaki Ehli Sünnetin rejimin ilan ettiği bayrama riyaet etmeleri ve Veliyyi Fakihin emirlerinin dışına çıkmamaları, herhangi bir Arap veya İslam ülkesine tabi olmamaları2- Bayram namazında Suriye devriminden ve katil Esed rejiminin işlediği katliamlardan bahsetmemeleri3- Suriye halkı için namazdan önce veya sonra veya hutbe esnasında dua etmemek4- Rejime karşı aleyhte hiçbir şey söylememek5- Caddelerde namaz kılınmasını engellemek (Çünkü başkent Tahran’da tek bir Sünni camisi bulunmuyor, evlerden bozma apartman veya işyerleri gibi yerlerde mescitler yapılıyor, bunlar da nüfusça çok ciddi sayılara ulaşan Sünnilerin caddelere taşmasına sebep oluyor. Tüm engellemelere rağmen küçük mescitler veya özel mülklerin namaz kılınması için kullanımı engellenemiyor)Tüm bu hususları kabul etmesine rağmen rejimin yine de İranlı Sünni Müslümanların Tahran’da bayram namazını kılmalarına izin vermediği kaydedildi.Başkent Tahran2da 26′dan fazla Hristiyan ve Yahudi için kilise sinagog bulunurken Sünni Müslümanlar için tek bir cami dahi bulunmuyor. İnşasına 1979 devriminden bu yana izin verilmiyor.

  İRAN İŞGALİNDEKİ AHVAZ’DA YENİ TUTUKLAMA FURYASI

  2 Votes


  İRAN ANALİZ / Mübarek Ramazan Bayramıyla birlikte İran işgal güçlerinin Ahvaz bölgesinde geniş çaplı baskınlar ve tutuklamalara giriştiği kaydedildi. Ahvaz Milli Direnişi sitesine göre bayram münasebetiyle muhalefetin yaptığı çağrılar üzerine muhtemel gösteriler ve devrimden korkulması üzerine İran güçleri baskıları artırdı. Tutuklanan bazı sivillerin isimleri kamuoyu ile paylaşıldı.
  Sitenin naklettiğine göre İran istihbaratına bağlı unsurlar Cumartesi akşamından itibaren başlattığı geniş çaplı baskınlarda el Melaşiyetul Sair bölgesini hedef aldı, buraya bir kontrol noktası kurdu. Emniyet, kontrol ve geçişlerin sağlandığı bölgede bir grup genç tutuklandı.
  İran işgali altında bulunan ve çoğunluğu Araplardan oluşan Ahvaz bölgesi Farslılaştırma ve Şiileştirme politikaları nedeniyle sürekli huzursuzlukların yaşandığı bir bölge olarak öne çıkıyor.
  Ahvaz muhalefeti Ramazan ayı boyunca yaptıkları faaliyetler, dağıttığı bildiriler ve sokaklardaki sloganlar aracılığıyla İran işgaline karşı olduklarını ortaya koymuştu. 7. Ehli Sünnet.
  Emekli
  o dediğim sitelerin hiçbir değeri yoktur UYDURMA UYDURMA UYDURMA
  ha ayrıca şuda bilinmeli Tahranda değişik bi uygulama var şöyle Cuma namazı ve bayram namazları TEK BİR MEKANDA kılınıyor,ayrıca mahalle camilerinde hikimseye izin yok ne şii ne sünni ! herkes İmam Hamaneyin arkasında kılıyor,Sünnilerde gelip orda kılabilirler kapıları açık herzaman sünnilere

 8. Misafir
  Adın ehli sünnet ama çok kötü şia kokuyorsun korkun ne Sünni insanlardan sana zarar gelmez açık açık söyleyebilirsin Şia olduğunu Korkma Müslümanın elinden ve dilinden kimseye zarar gelmez Biz Elhamdülillah müslümanız Elhamdülillah ehlisünnetİz bizden sana zarar gelmez

+ Yorum Gönder

iran kum şehri