+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Sohbet Konuları ve Anketler Kategorisinden Anket: Domuz gribi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. zaferos
  Üye
  Reklam

  --->: Anket: Domuz gribi

  Reklam  --->: Anket: Domuz gribi isimli yazı www.Mumsema.com--->: Anket: Domuz gribi
  Olmadım çocukları da yaptırmadım. Neden yaptırayım baksanıza başbakan olmam dedi ve sağlık bakanını bir kalemde sildi attı. Çok ciddi rantlar döndüğüne dair mailler geliyor ve size de geliyordur mutlaka. Bu kadar çelişkinin altında mutlaka bir artniyet var birileri yalnız başına yiyor diye diğerleri kızıyor olabilir. Ayrıca deli diye sürekli saldırılan eski hükümetin eski sağlık bakanı Osman Durmuş aşının denenmemiş bir aşı olduğunu ve ayrıca abd de kullanılandan çok farklı olduğunu bastırarak söyledi. Bu aşıdan 43 milyon doz sipariş etmişler ancak sadece 100bin dozunu zorla yaptılar. Şimdi insanlar şaşkınlar parti yandaşları bile korkuyorken özellikle başbakana çok yakın kesin asla olmayın diye sürekli akraba ve dostlarını uyarıyorken kim bu cesareti gösterip olabilir? Doğuda kürtler "bizi kısırlaştırmak için numara" diyerek olmuyorlar. Bir değişik muamma var bu işin içinde dolayısıyla kötü koku geliyor bu aşı işinden. Belki domuz kokuyordur belki domuzluk bilemem ama kötü kokuyor işte. Bundan 10 sene önce kuş gribi diye bir sürü kuşu telef ettiler n'oldu? dünyada toplasan 20-30 kiş öldü o kadar. Her sene normalde gripten ölen sayısı onbinlerle ifade ediliyordur kesin memleketimizde ancak bu domuz gribi furyası ile birileri bişeyleri kaçırıp götürüyor gibi gelmekte bana. Allah sonumuzu hayır etsin. Tüyü bitmemiş yetimlerin haklarını çalanlar, gaspedenler hatta kurşuna dizenler varken bunda birşey yok diyerek rahatça halkı dolandırmaya çalışanlar olabilir mi olabilir bilemiyorum. Ancak tedbiri elden bırakmalı mıyız? Hayır. Temizlik imanımızın bir parçası her zamankinden farklı olarak birşey yapmamıza gerek yok sadece temiz olsak yeterli kısacası.
  Selam ve dua ile

 2. OFLAZ
  Üye

  --->: Anket: Domuz gribi


  Reklam


  olmadım olmayı da kesınlıkle düşünmüyorum
  hersey bir sebebe bağlıdır bu dünya da öyle birşey olguğuna inanmıyorum ama olursada o da bi sebeptır
  bana göre...
  ves-selam

 3. Desert Rose
  Silent and lonely rains
  Önce deli dana
  Sonra kuş gribi
  Şimdi de domuz gribi
  Yarın ???????????

  Dahası da var imamhatipli kardeşim

  Kırım kongo = kenelerden
  Hanta = Farelerden

  Domuz gribinin aşısını domuzun genlerinden elde edildiğini biliyorum hem o yüzden hemde çeşitli komplikasyonları olduğu için yaptırmadım,yaptırmayıda düşünmüyorum Allah c.c bütün Müslümanlarıda muhtaç etmesin....

  Bu arada da pislik böceği ile ilgili hikayeyi de hatırladım sanırım hepimiz bu hikayeyi duymuşuzdur, o yüzden fazla konuşmamak gerekli... Allah hepimize bu gibi şeylerde derman aratmasın....amin.

 4. tdm77
  Devamlı Üye
  olmadım olmayacağım inşallah

 5. rönesans
  üçüncü göz
  şu an gribim ama domuzmu atmı eşekmi bilmiyorum arkadaşlar yatıyorum üçhafta oldu geçmiyo lanet salgın öffffkurtulamadım.

 6. -_dryn_-
  İki Dünya Saadeti
  Allah sifa versin...Bende olmayı düşünmüyorum

 7. sheyhzade_45
  Üye
  Arkadaslar bende aşı olmadım olmayacagım da. Cunku içeriğini az cok biliyorum normal grip aşısından cok fazla farkı yok. Herseyden once eger bu iş gerçekten ciddi olsaydı devlet bu aşıyı kendisi mecbur ederdi. Eger aşı vurulup vurulmamak keyfi ise bu aşı satmaktan başka birşey değildir. Bildiğiniz gibi örneğin tetanoz aşısı vurulacağı zaman kimseye sormuyolar vurulmak istermisin diye. O yüzden bu aşı tamamen maddi çıkarlar için uydurulmuş birşey. Domuz gribi de zaten yeni bişey değil, ilk olarak 1912 yılında domuzda rastlanmıs bir virüs yani belki tarihi daha da eski bulunduğu tarih 1912. Herkes içini ferah tutsun günde 2 tane portakal yemeyi ihmal etmeyin bir de soguga karsı vücudunuzu koruyun yeter..
  Saygılarımla...

 8. Ziyad Şafi
  Devamlı devama Devam :)
  uyduruk bir şeydir gibime geliyor bu domuz giribi...ha domuz gripi ha hristiyan gribi ne farki var

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12