+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... SonuncuSonuncu
Sohbet Konuları ve Anketler Kategorisinden Fethullah Gülen ile ilgili düşüncelerinizi sormak istiyorum Sizce o nasıl biri ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Asya_2008
  Üye
  Reklam

  --->: Fethullah Gülen ile ilgili düşüncelerinizi sormak istiyorumSizce o nasıl biri ?

  Reklam  --->: Fethullah Gülen ile ilgili düşüncelerinizi sormak istiyorumSizce o nasıl biri ? isimli yazı www.Mumsema.com--->: Fethullah Gülen ile ilgili düşüncelerinizi sormak istiyorumSizce o nasıl biri ?
  azicik islamda sivrilen goze batiyor allah basimizdan islam adina hizmet verenleri eksik etmesin yoksa allah muhafaza gelecek nesillerimiz dinden imandan bi haber olacak kim olursa olsun allah adina yapilan her hizmet i destekliyorum gulen beydende alah razi olsun

 2. ezdli cündep
  Devamlı Üye

  --->: Fethullah Gülen ile ilgili düşüncelerinizi sormak istiyorumSizce o nasıl biri ?


  Reklam  Fethullah Gülen, misyoner okuluna 2.2 milyon dolarlık bağış yaptı

  GÜLEN CEMAATİNDEN HARTFORD SEMINARY PAPAZ OKULUNA $2 MİLYON DOLARLIK BAĞIŞ
  Hartford Seminary'e (Papaz-Misyoner Okulu) müslüman bir cemaatten Modern İslam üzerine araştırma yapılması için $2 milyon dolarlık bir para bağışı yapıldı. Hartford Seminary halkla ilişkiler müdürü David S. Barrett yaptığı açıklamada, "Hartford Seminary tarihinde ilk defa müslüman bir cemaatten bu kadar büyük bir bağış" aldıklarını söyledi. Alınan en büyük bağış ise 1997'de $6 milyon dolardı.

  Perşembe günü Papaz Okulu (Seminary) tarafından basına yapılan açıklamada bu bağış; Fethullah Gülen cemaati adına Ali Bayram tarafından yapıldı. Ali Bayram "Bu para İslamın yanlış anlaşılmasını önlemek amacı ile Modern İslam Kürsü'sü kurulması için verildiğini" söyledi. $2 Milyon Dolarlık bağış; İslami kurallara göre toplanan paralardan elde edildiğini yani kumar, alkollü içki ve sigara satışından elde edilmediğine dikkat çekildi.

  Yeni kurulacak Modern Islam Kürsü'sü: McDonald Merkezinde faaliyet gösteren Hartford Seminary Papaz Okulunun İslam ve Hiristiyan-Müslüman İlişkileri Bölümü altında araştırma yapacaktır. Seminary Papaz Okulu uzun yıllardan beri Gülen cemaati ile çalışmaktadır. Bu cemaat İslam adına şiddeti red etmekte ve bu cemaatin çok sayıda öğrencileri ve din adamları buradaki Papaz Okuluna gelip araştırma yapmaktadırlar. Gülen'in takipçileri İslam'dan taviz vermeksizin modernizmi, diyaloğu, hoşgörüyü ve demokrasiyi savunmaktadırlar.

  Hartford Seminary Papaz Okulu başkanı Heidi Hadsell'de "alınan $2 milyon dolarlık bağış; Modern İslam üzerine araştırma, eğitim yapmak ve elde edilen sonuçları günümüz dünyasına ilan etmektir" dedi.


  İNGİLİZCE ORJİNALİ
  Seminary To Get $2 Million For Islamic Studies Position Faculty Chair Funding To Promote Understanding Of The Contemporary Faith Hartford Seminary will receive a gift of $2 million from a Muslim community in Turkey to advance the study of contemporary Islam. This is the largest gift from the Muslim community in the history of Hartford Seminary, said David S. Barrett, director of public and institutional affairs at the seminary. The largest gift ever received by the seminary was $6 million in 1997, he said.

  The donation, announced by the seminary Thursday, will be used to fund a faculty chair bearing the title of professor of contemporary Islamic studies. The donor, Ali Bayram, a Turkish scholar and representative of the Muslim community made up of followers of Turkish theologian and religious leader Fethullah Gülen, said he hopes the chair will help in the understanding of contemporary Islam. "For many unfortunate reasons, Islam has been greatly misunderstood," Bayram stated in a release issued by the seminary. "Neutral scholarly knowledge on Islam is missing from the discussion and not highlighted."

  A key aspect of the gift is that, in accordance with Islamic principles, it may not be invested in companies or funds that are based on the sale or promotion of alcohol, gambling or tobacco. Hartford Seminary houses the Macdonald Center for the Study of Islam and Christian-Muslim relations. The chair will be housed in the Macdonald Center to enhance its program.

  The seminary has worked with the Gülen community for many years. The community, which condemns violence in the name of Islam, has several students studying at the seminary, and has had scholars come to the seminary for sabbatical work. Its followers favor modernism, tolerance, dialogue and democracy without sacrificing religious precepts.

  "The study of Islam is especially important in these difficult times, and this gift will allow us to offer precedent-setting research and teaching on contemporary Islam as it is lived out in the world today," said Hartford Seminary President Heidi Hadsell in the release.


 3. naqshi
  Devamlı Üye
  Modern İslam üzerine araştırma yapılması için
  ya allah aşkına islamda modernizm diye bir şey varmı? son model islam modifiye edilmiş 2008-2009 sonbahar kış kreasyonu

 4. ezdli cündep
  Devamlı Üye
  Fethullah Gülen’i Gazze’ye de bekleriz

  Malumdur, Fethullah Gülen cemaati mensupları dünyanın dört bir yanında ’Türk okulu’ açıyor.

  Hani Madagaskar’da, Vietnam’da, New York’ta açılan okullardan bahsediyorum.

  Malay çocuklara İstiklal Marşı, Onuncu Yıl Marşı, Candan Erçetin’in şarkılarının felan okutulduğu okullar.

  Söz konusu okulların açıldığı yerlere baktım; adı sanı duyulmamış, oralarda yaşayan bir Türk’ün dahi bulunmadığı coğrafyalar.

  Liste uzadıkça uzuyor.

  Almanya, Fransa, Kamboçya…

  Ama şu an kuşatma altında bulunan, daha acısı ‘köpek eti yemek için fetva alan’ Müslümanların yaşadığı Gazze’de açtıkları bir okul ne yazık ki yok!

  Galiba UNİCEF’den aldıkları yardımların kesilmesinden korkuyorlar.

  Şimdi sıkı durun;

  Gazze’de en az 60 Türk aile yaşıyor ama Fethullah Gülen cemaatinin açtığı her hangi bir okul mevcut değil.

  Bu durumu dinler arası diyalog ile mi açıklarlar bilmiyorum.

  Ama her ne olursa olsun Gazze’de açılacak olan bir Türk okulu, New York’ta, Berlin’de, Paris’te açılan bir Türk okulundan kat kat daha hayırlıdır!

  Dünyanın her yerine ‘kutsal bir görevle’ giden Fethullah Gülenciler acaba Gazze’ye neden gitmez?

  Fethullah Gülen’i Gazze’ye davet etsek, Ergenekoncu olmayız değil mi?


 5. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm
  Selamun aleyküm mum kardeş istersen konuyu kapat takip ettiğim kadarıyla biraz daha yorumlar devam ederse arkadaşlar birbirini kıracak gibi gözüküyor. Yine de karar sizin ben sadece acizane fikrimi beyan ettim. Haddimi aşmış isem özür dilerim...

 6. ezdli cündep
  Devamlı Üye
  forum yapısı için yeniden boyutlandırılmıştır. Gerçek Boyut için Buraya tıklayın.

  DİNLERARASI DİYALOG BELGESELİ  Not: Lütfen bu Belgeseli izleyin ve izlettirin

  Online izlemek icin


  Modem 56K ile izle

  1. Bölüm izle
  2. Bölüm izle
  3. Bölüm izle  Hızlı Modem 128K ile izle


  1. Bölüm izle
  2. Bölüm izle
  3. Bölüm izle  ADSL 200K ile izle

  1. Bölüm izle
  2. Bölüm izle
  3. Bölüm izle
  Download
  Bilgisayarina Indir  1. Bölüm
  2. Bölüm
  3. Bölüm
  Kaynak
  http://fethullahgulen.belgeleri.com


 7. infak
  Devamlı Üye
  ölen bir yahudi çocuğuna göz yaşı dökmüş büyük erdemlik ama ölen bir filistin çocuğu için fetva verdiğini görmedik.....

  Fethullah Gülen, geçtiğimiz günlerde yaptığı yazılı açıklamada, Filistin'de yaşanan insanlık dramının kendisini derinden yaraladığını vurgulamıştı. Gazze'deki katliamı kınayan Gülen, özetle şu ifadeleri kullanmıştı: "Saldırının özellikle yaşadığımız çağ itibarıyla beşeriyetin ulaştığı medeniyet seviyesinin mantıklı, makul ve insanî çözümlerin birlikte bulunacağına inananlar üzerinde etkisi daha sarsıcı olmuştur. Kendimi onlardan biri sayarak yaşadığım derin acıyı ifade etme, insanî çözümler aramada daha ısrarcı olma ihtiyacı hissediyorum." (Nurullah Kaya, İstanbul)


  Kimse Yok mu Derneği'nin Gazze için düzenlediği yardım kampanyasına Fethullah Gülen de katıldı. Sağlık sorunları sebebiyle Amerika'da bulunan Gülen, yazdığı kitapların 10 bin dolarlık telif ücretini Filistinlilere bağışladı.


  rica ediyorum ezdelicündüp kardeşim haddimizi aşmayalım.

 8. Hükümdar
  Ehl-i sünnet
  Bende bu sitede Fethullah Gülen hocanın sevildiğini sanıyordum kimse güvenmiyor bile

 9. ezdli cündep
  Devamlı Üye
  Fethullah Gülen, geçtiğimiz günlerde yaptığı yazılı açıklamada, Filistin'de yaşanan insanlık dramının kendisini derinden yaraladığını vurgulamıştı. Gazze'deki katliamı kınayan Gülen, özetle şu ifadeleri kullanmıştı: "Saldırının özellikle yaşadığımız çağ itibarıyla beşeriyetin ulaştığı medeniyet seviyesinin mantıklı, makul ve insanî çözümlerin birlikte bulunacağına inananlar üzerinde etkisi daha sarsıcı olmuştur. Kendimi onlardan biri sayarak yaşadığım derin acıyı ifade etme, insanî çözümler aramada daha ısrarcı olma ihtiyacı hissediyorum." (Nurullah Kaya, İstanbul)
  ...ALLAH rızası için şu açıklamaya bakalım bunu bir ateisl bile söylüyor venezeuela devlet başkanı isreil konsolosunu ülkesinden kovdu .
  Saldırının özellikle yaşadığımız çağ itibarıyla beşeriyetin ulaştığı medeniyet seviyesinin
  ....Şu cümleden sinirlenmemek elde değil bizler bile şu sitede israil köpekleri veya yahudi köpekleri diye barmaktayız kendisi medeniyet seviyesinden bahs ediyor ölümde var ve o ölüm haktır

 10. infak
  Devamlı Üye
  Bende bu sitede Fethullah Gülen hocanın sevildiğini sanıyordum kimse güvenmiyor bile
  ne alakası var kardeşim 3-4 kişini fikrini 46,375 kişiyle bir tuttun.

 11. Hükümdar
  Ehl-i sünnet
  O zaman kardeşim neden kimse F.Gülen Hocayı savunmuyor yazılan mesajları kimse görmüyor mu ? 46,375 üye olması bir şey değiştirmez Bu konuyu görüpde ses çıkarılmıyorsa güvenilmediği anlaşılır

 12. Leyli Rana
  Devamlı Üye

  Reklam


  Alıntı mum Nickli Üyeden Alıntı
  bir alimin benimsdenmeyen yönleri anlatıldığında yada yazıldğında hep had/sınır aşılmıştır maalesef.
  hizmet eden bütün islam alimlerini bütün salih kulları seviyoruz. bazı uygulamalrını sevmesekte.
  Allah (cc) bizi doğru yoldan/sıratı mustekimden ayırmasın.
  mum`a katiliyorum

  ve

  benim karsi ciktigim ve bu cemaate katilmamamin sebebi bu cemaatin dinimizden Taviz vermesidir.
  dinler arasi dialogda sadece Lailahe illah önemli diyen Muhammedun Rasulullah demeyi, şirin gözükmek için terkeden bir cemaat oldugu icin
  hoşgörü göstedikleri cenahları kendilerinden soğutmamak için sakal sünnetini terkeden cemaat oldugu icin
  basi acip okullara gitmesini bu imtihana zaruri diyip fetva cikardiklari icin
  almanya da bile bu fetvaya siginmis cokca tesettürsüz nur cemaatinden olan bacilarimizi görüyorum

  Rabbim bizleri affetsin.

  vesselam


  Alıntı Hükümdar Nickli Üyeden Alıntı
  Bende bu sitede Fethullah Gülen hocanın sevildiğini sanıyordum kimse güvenmiyor bile
  forumla ne alaka anlamadim  bence bu konu burda nokta koyulmali uzatmaya gerek yok.


+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... SonuncuSonuncu
fethullah gülen nasıl biri,  fethullah gülen nasıl biridir