+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Sohbet Konuları ve Anketler Kategorisinden Öğrendiğimiz ilimleri yaşamamanın sebepleri nelerdir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. miyal
  Üye
  Reklam

  Cevap: Öğrendiğimiz ilimleri yaşamamanın sebepleri nelerdir?

  Reklam  Cevap: Öğrendiğimiz ilimleri yaşamamanın sebepleri nelerdir? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Öğrendiğimiz ilimleri yaşamamanın sebepleri nelerdir?
  bence bunun cevabı soruda saklı gerçekten öğrendiysek ve kalben inandıysak uygularız yok eğer öğrendiğimizi sanıp kalpten inanmazsak dilde tekrar olur ki bu da öğrenme değil yanılmadır.

 2. ugurdogan
  Emekli

  Cevap: Öğrendiğimiz ilimleri yaşamamanın sebepleri nelerdir?


  Reklam


  Nefsimiz. Tembellik hatta cesaretsizlik de denebilir.(ben bu kadarını yapamam düşüncesi)

 3. TEKE TEK
  Üye
  insanoğlu inanadığı gibi yaşamazsa yaşadığı gibi inanmaya başlar eğer ibadet edememkten vicdanınız rahatsızsa biliniz ki zamanla o da yok olacaktır eğer gerçek huzuru yaşamak istiyorsa kul özgür kılmalı ruhunu... iman , ilm, sonra amel... sağlam iman olmadkca ilm in amelinde faydası olmaz... gerçekten istiyorum diyen yola koyulan kişidir ! Ey bu yolda hakkı arayan sadece onun rızasını isteyen kişi azmin elinden hiçbirşey kurtulmaz! bil ki gerçekten isteseydin şu an ibadet halindeydin her halinle...istemiyorsun eğer dünya ile meşgulsen... istemiyorsun sadece sıkıntında Allahı hatırlıyorsan... istemiyorsun kalbindeki sevgileri dürüp orayı asıl sahibine bahşetmiyorsan... isteyemezsin kalbin başka şeyleri arzuladıkca !... Samed c.c in manasını iyi kavramalı ve kalbi ona bahşetmeli o zaman azad olur ruhumuz...ve irade çok önemli burda ve ilm.. azabı mükafatı düşünelim sadece birazck azm ve kulluğa götüren yollarda yürümek yeterlidir.. bize Allahı unutturan dünyevileştiren arzu ve amellerden uzaklaşmaya gayret edelim .. sürekli nefs muhasebesi yapalım.. neden 50 vakit namaz 5 vakte inmiş biliyor msnz? sürekli Allah Kuranda neden kafirlere değil de müminlere diyor ...?...Ey iman edenler iman ediniz...!

 4. dıt
  Üye
  Tevhidde sıkıntısı var hocam

 5. sahabeyolunda
  Üye
  dünya sevgisi ile ahiret sevgisi bir kalpte olmaz onun için dünyayı çok sevdiğim için sohbeti dinlerken bile aklımda dünyada kalıor bi kulaktan girir öbüründen çıkıor ..
  a.razı olsun bi zat hoca efendi konuşunca derdiki evladım kulaklarınızdaki gaflet pamuklarını çıkartın öle dinleyin tabi sohbeti verende bir mürşid , ihlaslı muvahhit hoca olmalıki işlesin kalbe.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12