+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
Sohbet Konuları ve Anketler Kategorisinden Bulunduğunuz ortamda gıybet edilince, gıybet edenlere tepki verirmisiniz? Yoksa dinler/susarısınız? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 66nafri66
  Üye
  Reklam

  Cevap: Bulunduğunuz ortamda gıybet edilince, gıybet edenlere tepki verirmisiniz? Yoks

  Reklam  Cevap: Bulunduğunuz ortamda gıybet edilince, gıybet edenlere tepki verirmisiniz? Yoks isimli konu Mumsema.com Cevap: Bulunduğunuz ortamda gıybet edilince, gıybet edenlere tepki verirmisiniz? Yoks
  ortamdan uzaklaşırım

 2. deniz29
  Üye

  Cevap: Bulunduğunuz ortamda gıybet edilince, gıybet edenlere tepki verirmisiniz? Yoks


  Reklam


  O ortami terk ederim

 3. Leyle-i Kadir
  Üye
  Önce uyarırım, sonra o ortamdan uzaklaşırım...

 4. ceren-38
  Üye
  uyarmaktan anlamıyosa karşımdaki konuyu degiştiririm ben

 5. cihad38
  Emekli
  konunun başlığına göre herkes uyguladığını yazması gerekiyor,uygulaması gerekeni değil sanıyorum,
  müslüman bilir ki gıybet haramdır ve yapmamak gerektiği gibi buna engel de olmak gerekir,sanırım yukarda ki yorumların bazıları kendi uygulaması değilde olması gereken miş gibi geldi bana,herneyse benim uygulamam da diğer arkadaşlar gibi, engel olabildiğim kadar olurum,(bazen muhabbete katılan bir kaç kişi oluyor)
  yada kalkar giderim.
  asrı saadette gıybet edilince ortama pis bir koku yayılırmış,ashab hemen durumu farkedip gıybeti bırakırmış,zamanımızda burnumuz kötü kokulara o kadar alıştıki hissetmiyoruz bile.
  Allah bizi gıybetten korusun.

 6. umutsuz_genc
  Üye
  Birinci defa yaptıklarının hoş bir şey olmadığını söylerim.
  Hala devam ediyorlar ise onların arkasından konuşulduğunu düşünmelerini ister yaptıklarının neden yanlış olduğunu açıklarım.
  Halan daha bir sonuç yok ise gıybet ile ilgili hadis ve ayetlerden, günahından söz eder ve devam ettikleri takdirde gideceğimi söylerim.
  Son uyarımı da dikkate almaz iseler ortamı terk ederim.


 7. sons
  Üye
  Genellikle uyarmaya çalışıyorum yinede insanlar duramıyo devam ediyo. bu seferde en iyisi çok fazla kimseyle görüşmemek diyorum sonrada yalnızlıktan kafayı yiyorum şimdide mumsemayı keşfettim umarım burda güzel şeyler konuşup öğreneceğim vaktimi en azından daha değerli hale getirmiş olacağım.Allah gıybeti dahil hiç bir beğenmediği davranışları bizlere yapmayı nasip etmesin.Ümmeti Muhammedin tamamına merhamet etsin.

 8. Kırlangıç.
  Devamlı Üye
  en iyisi çok fazla kimseyle görüşmemek diyorum sonrada yalnızlıktan kafayı yiyorum
  Aynen öyle.Benim de okulda başıma geliyor.Konuşsam muhabbetler Allah rızasından uzak, konuşmasam sonuçta insanız taş değiliz.Ben de Allah'tan birlikte hayırlı şeyler konuşup birbirimizi doğruya ileteceğimiz dostlar istiyorum.

 9. ugurdogan
  Emekli
  Kalkılcak gibiyse kalkıp giderim. Ama çoğu zaman o ortamda kalır dinlememeye çalışır, yapılan kötülemeleri hiçe saymaya bakarım.

 10. burakin
  Devamlı Üye
  ''Her kim gıybet edilen bir meclisi terk etmezse Allah ona şirk üzere ölmeyi yazar.(Taberânî, el-Mu’cemu’s-Sağîr, hadis no: 794)

 11. sahabeyolunda
  Üye
  ben babam annemde olsa aha gıybet etti aha etini yedi aha kötü zan etti derim pişman olurlar bazende kulağımı kapatırım anlarlar..

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23