+ Yorum Gönder
Sohbet Konuları ve Anketler Kategorisinden Erkeklerin küpe takması caizmidir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ravza 2
  ALLAH C.C garip bir kulu
  Reklam

  Erkeklerin küpe takması caizmidir?

  Reklam

  Erkeklerin küpe takması caizmidir? Mumsema Bu sabah işyerinde baktım bir arkadaş kulağına küpe taktırmış erkeklerin kulağında küpe hiçte hoş olmuyor birde şu resimdeki gibi kulağına değilde yok göbeğine burnuna veya bunun gibi diline ne derece doğrudur?

 2. Ercan
  Devamlı Üye

  Cevap: Erkeklerin küpe takması caizmidir?


  Reklam


  Kızların erkek gibi giyinmesi, erkeklerin de kız gibi giyinmesi haramdır.
  Küpe kızların taktığı bir ziynet eşyasıdır. Erkeklerin takması haramdır. Öyle entel dantel olmaya gerek yok.


 3. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm
  Erkeklerin küpe takması caiz değildir. Asırlardır küpe kadın zineti olarak biliniyor. Kadına benzeyen erkeğin lanetlendiği buyuruluyor. Kulağının dışında bir yerine pearsing hızma tarzı takı takanlar ise insan gibi mükerrem bir varlığı maymuna çevirdikleri için elbette hesabı sorulacaktır.
  İnsan olmaya davet ediyorum maymun değil.


 4. ravza 2
  ALLAH C.C garip bir kulu
  İnsan olmaya davet ediyorum maymun değil.
  İnşALLAH bu yazıları okuyan kardeşlerimiz olur şimdide dini sitelere girenlerde azınlıktada nerde çet siteleri gençler orada

 5. Genç Hatip
  Devamlı Üye
  Erkeklerin küpe takması caiz değildir.
  Ayrıca kulagına ve dudağına takanı gördükte küçük diline takanı ilk defa görüyorum.
  Allah ıslah etsin... 6. Ercan
  Devamlı Üye
  Bunu yapanların psikolojik sorunları var galiba.

 7. Muhasibi
  Editör
  Bunu yapanların psikolojik sorunları var galiba.
  Sana katılıyorum kardeş aklı selim insanlar bunu yapmaz...

 8. Ercan
  Devamlı Üye
  Valla kendimi zor tutuyorum daha kötü şeyler yazmamak için. Bunu aklı selim insanların yapmaması ayrı, insan olan bunu yapmaz.

 9. ahsenah
  Devamlı Üye
  Kesinlikle şu dönemin bir kesim insanları mantıklı düşünemiyor..Küpe dediğin kızların ziynetidir erkeğin değil..

 10. islamyolu
  Emekli
  son dönemin Dehalarından Necip Fazıl Kısakürek in bir sözü var. İslamiyet Avrupadan gelse, Müslüman olacaksınız !!. Bunlarında misali o şekil Gavurlar ne yaparsa bizimkilerde o şekle sokuyorlar kendilerini. neymiş Hangi yüzyılda yaşıyoruz Medeni olun biraz derler. ve bizleride Yobazlıkla suçlarlar. türlü türlü insanlar sokaklarda dolaşıyor. Kadınlar erkek gibi, Erkekler Kadınlar gibi. birbirine özentili şekilde az insan görmedim. Allah akıl fikir versin ne diyeyim..

 11. Hüzn'ü LeyL..
  ✖ﷲﺀ Ķudüs'ün GeLini ﷲﺀ✖❤
  Özenti Gençlik. fakat İslamdan başka herşeye özeniyorlar napsakta işin haddini aşsak diye düşünüyorlar... Hz.Nuh'un başına gelenleri unutuyorlar...Allah ıslah etsin.. nerde kaldı iffet,nerde kaldı erdem,
  modernizim bilim adamı yetiştiriyor fakat adam yetiştiremiyor.....

  Kadını İffet erkeği ciddiyet yüceltir...!!

 12. Fetva Meclisi
  Moderatör

  Reklam


  erkekler küpe takabilirmi

  Peygamberimiz (s.a.s.) döneminden itibaren bu güne dek kadınlar süslenmek amacıyla küpe kullanmışlardır (Buhârî, Libas, 59). Bu itibarla da kulak deldirip küpe takmak, Müslümanların genel örfünde kadınlara ait bir süslenme tarzı olarak kabul görmüştür. Müslüman erkeklerin ise kadınlara has süs eşyalarını kullanmaktan uzak durmaları gerekir. Zira Peygamberimiz (s.a.s.): “Kadınlara benzemeye çalışan erkekler ve erkeklere benzemeye çalışan kadınlar Allah’ın rahmetinden uzak olsun” (Buhârî, Libas, 61-62) buyurmuştur. Bu ve benzeri uyarılar sebebi ile İslam âlimleri, erkeklerin küpe vb. kadınlara özgü takıları takmalarını tahrimen (harama yakın) mekruh saymışlardır (İbn Âbidin, Reddu’l-muhtâr, VI, 336-337, 388; Nahlavî, ed-Dureru’l-Mubaha fi’l-hazrı ve’l-İbâha, 29).

+ Yorum Gönder
erkek küpeleri,  erkeğin küpe takması caiz midir,  erkeklerin küpe takması günah mı,  erkeklerin küpe takması caiz midir,  erkeğin küpe takması günah mı