Anketimiz: Sizin Tesettür Anlayışınız Nedir?

Katılımcı sayısı
531. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
 • pardesü + başörtüsü

  304 57.25%
 • Şal-tunik + başörtüsü

  5 0.94%
 • Tunik- etek + başörtüsü

  44 8.29%
 • çarşaf + başörtüsü

  119 22.41%
 • pantolon -tunik(spor) + başörtüsü

  59 11.11%


+ Yorum Gönder
19. Sayfa BirinciBirinci ... 1618192022 ... SonuncuSonuncu
Sohbet Konuları ve Anketler Kategorisinden Sizin Tesettür Anlayışınız Nedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. nurol
  Devamlı Üye
  Reklam

  Reklam  burada kapanmak amacolduguna göre sizin vucut hatlarınızı belli etmeyen iıcını gostermeyen cırlak rengiile dikkati cekmeyen kumastan nursuresındeki mahrem & ziynet yerlein kapatılması esastır bunun adını sız ne koyarsanız koyun bu tesettur rayettir iteatın somboludur takvadır .nursuresınde allah cc bildirdigi gibi sizin icin daha hayırlıdır buyrulmustur .

 2. peceli1982
  Üye

  Reklam


  bence çarşaf kesinlikle çarşaf ama iğneli olanından değil kendinden peçeli olanından ellerede eldiven şart bence. Ayrıca dördüncü sık çarşaf +başörtüsü yerine çarşaf + peçeolmalıydı. Ben peçeli çarşaf kullanıyorum inşallah bulursamda üzerine şu arap kadınlarının kullandığı dilediğimiz zaman yüzü komple örtebilen şu 3 kat peçelerden kullanacağım.

 3. acikgoz
  Devamlı Üye
  S.a Kişiye özgü Dini Konularda Yorum Olamaz Hele Bu Konu Ayeti Kermeyle Sabitse Benim Görüşüm Ayette Ne Deniyorsa Odur.

 4. nurol
  Devamlı Üye
  vucut atlarını belli etmeyen giysi adı ne olursa olsun tesettür denir . yoksa deve kusu misali kafayı kuma gömmek saklanmak olmadıgı gıbı..saygılarımla

 5. abdullah biri
  Üye
  arkadaşlar bence şudur söylemini hangi hakla bu konuda ifade edebiliyorsunuz. islam alimlerinin buna Said Nursi (Ra) de dahil örtünme ile ilgili ayetteki giysi şeklini çarşaf (yöresel olarak bir takım farklılıklar olsada) olarak hüküm vermişlerdir. Pardesü ve benzeri kıyafetler cumhuriyet ile ülkemize girmiştir. Bir hükmü yapamasak bile en azından o hükme inanalım.

 6. Nazmi28
  Üye
  Selamun aleykum
  Benim sorum degilde oncelikle sorunum var.bunu aks edeyim.Bende beynimden yaklasik 3sene dir,bitmek bilmeyen kotu dusunceler var.Bunlar din,allah,peygamber,kitap aklınıza nasıl geliyorsa.kufur tarzında,cinsellik tarzında.Beynim ve kendim bu olaydan cok muzdarip.Ornek vericek olursam mesela dini bir olay anlatılsa hemen beynim hadi canim boyle bisey yoktur diyor ,olumsuz dusunuyorum.Baska olarak Allah tovbe hasa sunla bunla ılıskiye girermi?gibi sacma sapan dusunceler beynimi kemiriyor.Bunun yanında sevdigm,deger verdigin ınsanlar hakkında da cinsel dusunceler beynımi kemirıyor.Ornekleri cogaltmak mumkun bunlar bır kacı.Gun boyu yaptıgım seylerle hep bır sekılde baglantı kurup karsıma cıkıyor.Bır cok doktora git tim,takıntı hastalıgı dediler,hocalara git tim cinlen misin dediler.Bırcok arkadasım olan insanlara derdımi anlat tım vesvese diyorlar.Bu hastalıkla fakat hayatıma yenılikler geldi,ornegin ibadete basladim,haramdan uzak duruyorum,gunahlardan kacınır bir ınsan oldum.Fakat bu halde bile beni bu kotu dusunceler cok yoruyor.Oncelikle bu hastalıkmı vesvesemi yoksa cinni bisey mi?Ve ben bundan nasıl kurtulabilirim.Ne yapmam lazım.

 7. hafiz_e
  Devamlı Üye
  peceli1982 bence çarşaf kesinlikle çarşaf ama iğneli olanından değil kendinden peçeli olanından ellerede eldiven şart bence. Ayrıca dördüncü sık çarşaf +başörtüsü yerine çarşaf + peçeolmalıydı. Ben peçeli çarşaf kullanıyorum inşallah bulursamda üzerine şu arap kadınlarının kullandığı dilediğimiz zaman yüzü komple örtebilen şu 3 kat peçelerden kullanacağım.


  İslam'da bence yoktur...nasslar vardır..onlarda bellidir..


 8. Desert Rose
  Silent and lonely rains
  Benim tesettür anlayışım pardesü + baş örtüsü fakat sosyal çevremden dolayı şimdilik pardesü kullanmıyorum ailem ve çevreme kalırsa neredeyse başörtüsünü bile istemiyorlar, beni dışlıyorlar.İnşeallah pardesümü giyeceğim.

 9. mızrap
  Kırık Mızrap
  Tesettür Rabbimizin emirlerindendir örtümüzü sadece Rabbimizin rızası için örtmeliyiz ben aile ve eş baskısıyla yapılan örtünmeye karşıyım tesettür Rabbimizin içine sindirmesi ne için örtündüğünü bilmesiyle olur. Ben pardesü ve başörtüsü diyorum ilk kapandığımda etek ve kap giyiniyordum pardesü giymek istemiyordum ama şuan pardesülüyüm hamdolsun Rabbime sanki beni koruyan bir kale gibi Rabbim herkese nasip etsin.

 10. Hümeyra ~
  Üye
  Tunik , Etek , Başörtüsü

 11. rönesans
  üçüncü göz
  Benim tesettür anlayışım yüz ve eller hariç her yerin örtülü olması

 12. abdullah biri
  Üye

  Reklam


  kusura bakmayın da sizler alimmisiniz benim anlayışım diyebiliyorsunuz. şuna benim nefsim şu an buna el veriyor deseniz daha uygun olur. selam ve dua ile

+ Yorum Gönder
19. Sayfa BirinciBirinci ... 1618192022 ... SonuncuSonuncu