Anketimiz: Kızınız olsa okula gönderir misiniz?

Katılımcı sayısı
48. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
 • Evet gönderirim

  26 54.17%
 • Hayır göndermem

  6 12.50%
 • imamhatip veya medreseye gönederirim

  14 29.17%
 • kendisine bırakırım

  1 2.08%
 • diğer

  1 2.08%


+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
Sohbet Konuları ve Anketler Kategorisinden Kızınız olsa Okula Gönderir misiniz? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. *Amine*
  Okur, yazar, susar...
  Reklam

  Kızınız olsa Okula Gönderir misiniz?

  Reklam
 2. SİYAH SANCAK
  Devamlı Üye

  --->: Kızınız olsa Okula Gönderir misiniz?


  Reklam


  evet gönderirim sebeb bayanlar doktor arasa bayan arar değilmi herzaman karşısındakinin bayan olmasını ve böylelikle daha kolay anlaşa bilirler diye düşünüyorum

 3. Abdullatif
  seyyah
  Eğer bir kızım olsaydı gönderirmiydim? Zor, karma sistemde okulların durumu belli.Tabi herşeyden önce Allah bizlere evlatlarımızı bilinçli müslüman olarak yetiştirmeyi nasip etsin. Aksi halde oraya yollamışsın, buraya yollamamışsın çok önemi yok.Şıklar arasında en makul geleni imamhatip veyahut medrese eğitimi..

 4. Berât1
  ÖZLENEN GÜN GELECEKTİR
  Evet gönderirim zaten karşı çıkanların amacı müslüman kadınları cahil bırakmak değilmi

 5. Ecrinim
  Hüvel Baki..
  kızım var ve okula gönderiyorum, ilerisi için Allah c.c. Kerim..

 6. ^^SiNeM^^
  Devamlı Üye
  Allah biliyor bir oğlum olursa(inşallah) imam olsun istemişimdir her zaman
  Kız çocuğumu gönderirdim Ama imamhatip ve medreseye
  Amaç ilimse en makul olanı bunlar diye düşünüyorum.
  Allah cc razı olsun paylaşım için

 7. atıf 1
  Devamlı Üye
  bir zamanlar gavur mektebi diyerek islam cocuklarının eğitimine kasıtlı engel olundu. buna sözde =ilim adamları= da alet oldular. şimdi nere baksan islam düşmanı .yetere be arkadaşlar. kadınıyla erkeğiyle herkes bir yerlere gelmenin gayreti içinde olmalı. toplu vurmalı yürekler ki top sindiremesin.baş örtüsü mücadelesi verenler kim ve kaç kişi. o islam büyükleri bu konuda neden susar. heb bölünmüşlük ayrılık ...hayyalel felah ne demek ki..

 8. sofi ezel
  aciz bir üye
  şu an 2.sınf ilköğretime giden kızım var çok başarılı olursa dininin emirlerini getirecek bir okula gönderirim ama başarılı olmasa ilköğretimden sonra göndermeyi düşünmüyorum benim için olanı bu dünya yı okumasıdır anlamasıdır.

  burda gözümle malesef görüyorum ve üzülüyorum küçüçük kızlar liseye yeni başlamış sevgili muhabeti kuruyorlar daha vahim durumlar da var ALLAH ISLAH EYLESİN

 9. bendis
  Üye
  Kızım yok ama olursa hiç tereddütsüz gönderirim.

 10. SİYAH SANCAK
  Devamlı Üye
  başı boş bırakmamak lazım okuldan önce gelir aile eytimi nasıl yaşarsanız öyle yaşar evladınız korkmak yakışmaz bize ilel ebed susturamazlar bizleri rabbim kız öğrencileri korur

 11. *Amine*
  Okur, yazar, susar...
  Bir hayli ilginç yorumlar gelmiş.Herkesin düşüncesi farklı onu yargılayacak değiliz.;ancak ''atıf 1'in baş örtüsü mücadelesi verenlerin kim kaç kişi'' demesini sineye çekecek değiliz. Bizler bikaç kişi değiliz bizler milyonlarcayız..Bizler kimlermiyiz varlığından bihaber olduğunuz üniversitenin kapısında darp edilenleriz, bizler sürgün edilenleriz, bizler hapishanedekileriz, bizler her hafta toplanıp yasakçı zalimlere sessimizi duyurmaya çalışanlarız, bizler dinini taviz vermeden özgürce yaşamak isteyenleriz..Peki sizler kim siziniz diye sorasım var ama..Neyse..Vesselam!

 12. macroh
  Üye

  Reklam


  Berat'tan alıntı.
  Evet gönderirim zaten karşı çıkanların amacı müslüman kadınları cahil bırakmak değilmi
  Ne alakası var, kimsenin amacını Allah'tan başkası bilemez. Mademki baş örtü yasağı var kızımı okula göndermem. Örgün eğitime özen veririm. Baş örtüsü için nice müslüman bacılar eğitimlerini bitiremedi bunlar cahilmi oluyorlar,asla aksine dünya menfaati için dinlerinden taviz vermeyen bacılarımız var onlara ne demeli onlar en azından makam uğruna Allah'ın emri olan başötülerinden vaz geçmiyorlar.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu